banner614

“FİYATLAR DAHA DA DÜŞECEK”

banner619

Havaların soğumasıyla birlikte hamsi bolluğu yaşanıyor. Hamsinin fiyatı Kasım ayında lezzetini bulması ve bollaşmasıyla birlikte yarı yarıya düştü.

Sağlık & Çevre 07.11.2020, 11:20
3927
“FİYATLAR DAHA DA DÜŞECEK”
banner785

Kış mevsiminde balıkseverlerin vazgeçilmez lezzetlerinden olan hamsi, havaların soğumasıyla birlikte denizlerde bolluk yaşanıyor. Yaşanan bolluk ise balık tezgahlarına yansıdı. Ayrıca kasım ayının gelmesi, havaların soğuması da hamsinin lezzetini artırınca hamsi fiyatları düşmeye başladı. Palamut denizlerden çekilmesi de balıkçıların ağlarını palamut yerine hamsi almaya başladı.

Denizde palamutların çekilmesi ile balıkçıların ağlarına yok denecek kadar az takılan palamut fiyatları ise sezon başında iyice düşmesine karşın bugünlerde yükselişe geçti. Geçtiğimiz haftalarda Düzce’de 50 TL’den satılan hamsi, bu hafta balıkçıların denizden bol çıkartması nedeniyle 25 TL’ye düştü. Hamsinin tezgahta fiyatını gören balıkseverler ise tezgahlara akın etti.

Düzce’de 51 yıldır balıkçılık yapan Nuri Hazır “Bu sene sezonun başladığı günden bu yanan yüksek olan hamsinin fiyatı 25 TL. Hamsinin fiyatının düşmesini ise palamutun yerini hamsinin almasına bağlıyoruz. Palamut kayboldu, havalar soğudu. Hamsi geriye dönüş yaptı. Palamut fiyatları ise çok yüksek. O da yok denecek kadar az çıkıyor.

Biz balığı Akçakoca’dan alıyoruz. Tanesi 30 TL’den satılıyor. Tahminimiz talep artarak devam edecek. Hamsi şu an Marmara'dan geliyor. İnşallah Karadeniz’den bol hamsi bekliyoruz. Eskiden hamsiye balıkçılar Kasım ayının 10’undan sonra girerlerdi. Nedense şimdilerde Eylül ayında girmeye başladılar. Buda iyi bir şey değil tabi. Hamsiye erken girince hamsi aralık ve ocak ayının ortalarında kayboluyor. Sonra buzhaneden satmaya başlıyoruz. Şimdilerde hamsiye balıkçıların kasım ayında girmeleri biz balık satıcıları için daha iyi oldu. Balıkçılar Karadeniz’de hamsiye girdikleri zaman fiyatlarda düşecektir. Biz de bunu bekliyoruz” dedi.

(İHA)

Yorumlar (12)
Selcuk 3 ay önce
Duzce de 50 yildir balik satip musteriye nasil davranmak gerektigini ogrenememis olmakta
bir trajedi
Selcuk 3 ay önce
Duzce de 50 yildir balik satip musteriye nasil davranmak gerektigini ogrenememis olmakta
bir trajedi
Selcuk 3 ay önce
Duzce de 50 yildir balik satip musteriye nasil davranmak gerektigini ogrenememis olmakta
bir trajedi
Atilla 3 ay önce
Hamsi Marmara’dan geliyor diyor fakat fiyat etiketinde Karadeniz hamsi yazıyor yorum sizin
Sakin 3 ay önce
Etikette Karadeniz Hamsi Yazıyor Ama Haberde Marmaradan geldigi yazıyor
07:11:2020 hamsi fiyatı 3 ay önce
Bugün hamsinin fiyatı 40-50tl düşmüş hali
Yuh ya 3 ay önce
Fırsatçılar heryerde 10 liralık balığı 10 tl ye vermezler 25 t nedir ya 10 verin vermezler denize sökerler vermezler 3 5 tane fiyatcı belirliyor yazık vatandaşa pandemi var bunlar para derdinde
Bilgin Arslan 3 ay önce
10 TL ye düşsünde insanlar o zaman fiyatı düşmüş desinler 25 tıden satılıyor bunun nesi ucuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
kapalı