banner851

banner955

“GEREKMEDİKÇE GÜNEŞİN ALTINDA KALMAYALIM”

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, artan hava sıcaklıklarına ilişkin bir takım açıklamalarda bulundu. Sıcak havalarda su tüketiminin çok önemli olduğunu vurgulayan Yılmaz, günlük en az 2 litre su tüketilmesi gerektiğini söyledi.

Sağlık & Çevre 28.07.2022, 10:25 28.07.2022, 16:05
507

İl Sağlık Müdürü yılmaz, sıcak havaların artmasıyla birlikte vatandaşların sağlık açısından neler yapması gerektiği konusunda konuştu.

“Günlük su tüketimi 2 litrenin altına düşmemeli”

Günlük su tüketiminin 2 litrenin altına düşmemesi gerektiğini vurgulayan Dr. Yasin Yılmaz, “Kronik rahatsızlığı olan veya belli bir yaşın üzerindekiler, gerekmedikçe güneşin altında kalmasın” dedi.
Hava sıcaklıklarının daha da artacağından bahseden Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Düzceli vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Kronik rahatsızlığı olan veya belli bir yaşın üzerindeki bireylerin, öğle saatlerinde açık alanlarda bulunmamalarını ifade eden Dr. Yılmaz, mutlaka şapka ya da şemsiye kullanılmasını tavsiye etti. Özellikle yaz mevsiminde bol sıvı tüketmenin önemine de değinen Yılmaz, “Mevsim meyveleri ve sebzeleri hem vücut direncini artırıyor hem de su kaybını dengeliyor” dedi.
“Gerekmedikçe güneşin altında kalmayalım”

Halk arasında güneş çarpması diye tabir edilen çarpmaların illa ki direk güneşin vurması anlamına gelmediğini aktaran Dr. Yılmaz, konuya ilişkin sözlerine şu şekilde devam etti: “Güneş, çok farklı alanlardan yansıyarak zarar verebiliyor. Sudan, aynadan, camdan vs. her şeyden yansıma özelliğine sahip.

Güneş çarpmalarından dolayı ise vatandaşlar; ishal, tansiyon düşüklüğü ve ateş yükselmesi gibi şikâyetler ile hastanelerimize geliyor. Bu belirtilere dikkat edelim ve bunun için de bol bol sıvı tüketelim. Güneşin altında gerekmedikçe vakit geçirmeyelim.”

SAĞLIĞINIZ İÇİN SU İÇİN

Günlük su tüketiminin 2 litrenin altına düşmemesi gerektiğini vurgulayan Yılmaz, “Vücut, terleyerek su atıyor. Tekrar direnç kazanmak için de bu döngüye su içerek katkıda bulunmalıyız. Sağlığımız adına su tüketimi asla göz ardı edilmemesi gereken bir husustur” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar (2)
glodıo 2 ay önce
Anketler kötü çıkınca sakallar kısalmış:)
Gökhan Serdar 2 ay önce
20 yıldır günlerde yaptıkları dedikodularla yöneticilik yapıyorlar şu laz uşağını alın ordan ben indirmeden.
29
açık