banner851

banner955

GÖRME ENGELLİ ADAMA KİMSE YARDIM ETMEDİ

Eski Bolu Caddesi’nde yolun karşısına geçmek isteyen görme engelli vatandaşa kimse yardım etmedi. Durumu gören 10 yaşlarındaki bir çocuk görme engelli adamın koluna girerek karşıya geçirdi. Küçük çocuğun örnek davranışı insanlık dersi verdi.

Sağlık & Çevre 27.10.2021, 10:29 27.10.2021, 15:09
1447

Eski Bolu Caddesi’nde meydana gelen olay bir yandan düşündürürken bir yandan içleri ısıttı.

Görme engelli bir vatandaş yaya geçidinden karşıya geçmek istedi. Trafik ışıklarının olmadığı bölgede ne araçlar durup engelli adama yol verdi, ne de yayalar karşıya geçmesine yardım etti. Engelli adam yolun karşısına geçebilmek için dakikalarca yardım bekledi.

O esnada 10 yaşlarındaki bir çocuk durumu görünce hemen harekete geçti. Önce engelli adamın yanına giden çocuk koluna girerek karşıya geçmesine yardım etti. Minik çocuğun davranışı insanlık dersi verdi.

Yüz güldüren o anlar saniye saniye vatandaş kamerasına yansıdı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (5)
Yaya geçidine park eden . 1 yıl önce
Yaya geçidine park etmiş cezalar ağır değil kanun hazırlayanlar yetersiz kişiler .KANUN diyince polisi görünce korkacak insan
Halk 1 yıl önce
O ıraklı hep oralarda.herkes yardim ediyor..
MOTORCU 1 yıl önce
AFERİN ÇOCUK SAYENDE GELECEK NESİLDEN HALEN UMUDUMUZ VAR. AYRICA BU RESMİ ÇEKEN YAYA GEÇİDİNE PARKEDEN ÖKÜZLERİDE ÇEKSEYDİ KEŞKE
düzeltme... 1 yıl önce
görme engelli vatandaş aynı yerden günde en az 20 defa geçmektedir. fazlası vardır eksiği yoktur. bazen bilerek bekler olduğu yerde. çevre esnaf her zaman yardımcı olur.
Helal olsun 1 yıl önce
Adamsın aslanım.
Öncü haber böyle insanlık yönü ağır basan haberleri daha çok yapıp güzellikleri artırmalıyız.
Yeni Sayımız