banner851

banner614

GÖZ DOKTORUNA HASTANE KORİDORUNDA SALDIRDI

banner619

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde görevli Göz Doktoru Kaan Çakmak randevu almadan muayene olmak isteyen bir kişi tarafından sözlü ve fiziksel şiddete maruz kaldı. Yumruklu saldırıya uğrayan doktor saldırgandan şikayetçi oldu.

banner846
Sağlık & Çevre 09.02.2021, 13:43 11.02.2021, 15:48
5095
GÖZ DOKTORUNA HASTANE KORİDORUNDA SALDIRDI
banner844

Düzce’de koronavirüs salgınıyla mücadelenin kahramanları olan sağlık çalışanları duyarsız kişiler tarafından takdir yerine şiddet görmeye devam ediyor.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde görevli bir doktor daha şiddete maruz kaldı. Olay, dün saat 15:00 sıralarında Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Göz Polikliniği önünde yaşandı.

Edinilen bilgilere göre; ehliyet evrakları için göz muayenesine girmesi gereken şahıs, randevu almadan  Göz Doktoru Kaan Çakmak’a ‘Beni muayene et’ dedi. Bunun üzerine Dr. Çakmak, randevulu hastalarının olduğunu belirterek, beklemesi ya da randevu alması gerektiğini ifade etti.

Bu açıklamaya rağmen sözlü olarak doktoru taciz etmeye devam eden şahısla münakaşa etmek istemeyen Göz Doktoru Kaan Çakmak, odadan çıkarak koridorda yürümeye başladı. Doktorun arkasından bağırmayı sürdüren şahıs bununla da yetinmeyip kendisini düzgün konuşması yönünde uyaran doktora yumrukla saldırmaya kalktı. Bir anda hastane koridorunu karıştıran olaya ilk olarak hastane polisi müdahale etti. Tarafları ayıran polis saldırganı uzaklaştırdı.

Doktor Çakmak ciddi bir yaralanma yaşamazken, saldırgan şahıstan şikayetçi oldu.

“Sağlıkta şiddet bitmiyor” dedirten olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yorumlar (8)
Vatandaş 5 ay önce
Bu doktora muayene olmadim ama dışarıda sıra bekleyenlere bile kaba saba davranıyor. Hak etti demiyorum ama Bilen biliyor bu doktoru. Kendiside hastalara nasıl davranmasi gerektigini bilmiyor.
Abbas 5 ay önce
BURASI DÜZCE OLUYOR MAALESEF
Watandas 5 ay önce
Burda hak etmiş diyenlere torpil yapılmadığı için dra yada çalışana yapılan hak etmiş deniyor değil mi çok hak hukuk biliyorsunuz.. ama saat 3 te bakkala gelir gibi ben çok acilim diyorsunuz o kadar insan sabah 7 de hastane kapısında sıra beklerken siz evinizde uyuyorsinuz sonra Dr sıra vermeyince sıra vermedi hak etti ukalaydi diyorsunuz.. siz hiç bir hizmeti hak etmiyorsunuz .. meclise d girmesinde bir üslubu vardır herkes özel ilgi istiyorsa özele gidecek kimsenin çiftliği değil hastane.. o haketmis diyenler umarım bir gün hak ettiği şekilde dayak yerler .. anlayana..
Düzceli, 5 ay önce
Bu doktor denen şahıs bundan 5 yıl kadar önce muncurluda görev yaparken öğle molasında başka odaya kendini kilitleyip 2 saat uyumuştu. Randevu saatimizden 3 saat sonra muayene olmuştuk. Sorumsuz, saygısız, liyakatten uzak bir şahıs olduğunu herkes bilir bunun.
Enver şahin 5 ay önce
Geçmiş olsun hocam..
Aa 5 ay önce
Randevu alan hastaları da tersliyor doktor. Bu şiddete ne demeli?
halk 5 ay önce
bekleyin siz göz dr.larını.özele devm edersiniz...Eğitim şart..
Hasan yazıcı 5 ay önce
Saldırganın yaptığı yanına kar kalıyor demek ki cezalar az geliyor o kişiye ceza haricinde sağlık hizmetlerinden hiç değilse bir süre mahrumiyet cezası verilse bunu yapamaz.
18°
parçalı bulutlu