banner851

banner614

GÖZLER ÜÇ BİNADA!

Düzce Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri İbrahim Özcan’ın açıklamalarının ardından gözler akıbeti merak edilen üç kamu binasına çevrildi.

banner619
Sağlık & Çevre 18.01.2017, 11:53 18.01.2017, 15:48
8366

Yıllardır geleceği tartışılan Muncurlu Atatürk Devlet Hastanesi, uzun süredir Aziziye Mahallesi’nde atıl durumda bulunan eski SSK binası ve yeni hizmet binasına geçen Düzce Atatürk Hastanesi Acil Servisi…

Düzce Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri İbrahim Özcan durumu merak edilen hastane binalarının geleceğine dair önemli açıklamalar yaptı.

Fidanlık arazisini eski SSK binasıyla takas etmek istiyoruz
Özcan, Aziziye Mahallesi’nde atıl durumda bulunan eski SSK binasını yeni hastanenin otopark sorununu çözmek için fidanlık arazisiyle takas etmeyi istediklerini söyledi. Uzun zamandır atıl durumda olan SSK binasını fidanlık arazisiyle takas ederek devletin bir kasasından bir kasasına geçerek iki sorunu tek hamlede çözmeyi hedeflediklerini aktardı.

Muncurlu Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne dönüşecek
Birkaç yıl önce Onkoloji Merkezi kurulması gündeme gelen Muncurlu Atatürk Devlet Hastanesinin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ve Uyuşturucuyla Mücadele Merkezi olarak dönüştürmek için girişimlerinin sürdüğünü ifade eden Özcan, konuyla ilgili dosyanın hazırlandığını belirtti. Özcan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün çabasıyla konuyu Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a ileteceklerini kaydetti. Özcan, hastanenin merkeze haline getirilmesiyle beraber bölgeye ve Türkiye’ye hizmet edecek duruma gelebileceğini dile getirdi.

Acil Servis ne olacak?
Özcan, Aziziye Mahallesi’ndeki Acil Servis bölümünün yeni hastane binasına taşınmasıyla birlikte boşa çıkan prefabrik binanın geleceğine ilişkin bilgiler verdi. Halk Sağlığı, Sağlık Müdürlüğü Muncurlu’da bulunan Kamu Hastaneleri Genel Birliğinin hizmet binası ve sağlık çalışanlarının çocukları için kreş olarak kullanacağını ifade etti.

Yorumlar (10)
Hayri 5 yıl önce
Eski SSk binası fidanlıkla takas edilirse ssk binası şehrin ortasında atıl olarak kalmaya devam eder. Binadan kat alınıp restorasyon yapılarak öğrenci yurduna çevrilmesi hem hareketi arttırır. Hem de öğrenciler için süer bir fırsat oluşur.
Sezgin gel 5 yıl önce
Şehir planlaması diye hicbirşey yok hastanenin yapıldığı yer cok yanlış ve yeni yapılan terminal yol gidişatı ve konumu gerçekden cok kötü yıllarca bu tesisleri bekledik gerekirse bi okadar daha beklemeye razıydı düzce halkı yazık olmuş
Vatandaş 5 yıl önce
Muncurludakı hastaneyı harcayan zıhnıyet herşeyı yapar yenı hastaneye saglamlik ve kullanım bakımından on baskan hastaneyi atıl yapan bataklığa birılerine rant için hastane yapan zihniyet munculuda arazı bol ek binalar yapıla bilirdi ama
SSS 5 yıl önce
SSK NIN ESKİ BİNASINA AVM YAPILMASINDA .MUNCURLU FİZİK OLUR PSİKİYATRİ OLUR ORT OLUR..
adam 5 yıl önce
fizik tedavi ve uyuşturucu merkezi..muncurluuu halkına yakışır...ayrıca çoban ve yukarısına 30-40 bin nüfüs mu dedin..seni ine yanıltmış idarecilerin..konutlar vs ne kadar ahhh ahh
vatandaş 5 yıl önce
Daimi,Yani kalıcı kapalı pazar yeri yapılabilir.
belediye ye 5 yıl önce
Verin belediyeye, geliri başkan ve akrabalarına ait olan bi yatırım yapar ve değerlendirir mutlaka.
Sli 5 yıl önce
Pisikatri seyvisi ystakli olsun muncurlunun bir bölümü
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın