banner851

banner614

GÜNAL: “HABERİN ARDINDAN ARKADAŞLARA TALİMAT VERDİM”

Düzce’de merkez ve ilçelere bağlı köylerde, yaz aylarında baş gösteren sivrisineklerle mücadele çalışması yapılmadığını Öncü Haber’in gündeme getirmesinin ardından, İl Özel İdaresi merkez ve ilçelere bağlı köylerde ilaçlama çalışmalarına başladı. İlaçlama çalışmalarına Çilimli ve Gölyaka Belediyelerinin İl Özel İdaresi’ne destek verdiği öğrenildi.

banner619
Sağlık & Çevre 04.08.2021, 17:30 05.08.2021, 17:07
1526
GÜNAL: “HABERİN ARDINDAN ARKADAŞLARA TALİMAT VERDİM”

Özellikle yaz aylarında vatandaşların kabusu haline gelen sivrisineklerle mücadele çalışmaları Merkez ve İlçe Belediyeleri tarafından yürütülürken, köylerde ise bu çalışmalar yapılamıyordu. Vatandaşların şikayeti üzerine Öncü Haber’in konuyu gündeme taşımasının ardından, İl Özel İdaresi envanterinde bulunan bir ilaçlama pompası tamir edilerek, bir pikapın arkasına yerleştirildi.

Düzce Merkez ve ilçelerdeki köylerde sivrisineklerle mücadele çalışmalarına dünden itibaren başlandığı belirtildi. İl Özel İdaresi’nin sivrisineklerle mücadele çalışmalarına Çilimli ve Gölyaka Belediyelerinin de destek verdiği öğrenilirken, çalışmaların yaz ayı boyunca her akşam farklı köylerde yapılacağı bildirildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Düzce İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal, “Öncü Haber’de İl Özel İdaresinin yaz aylarında sivri sineklerle mücadele yapılmadığı yönündeki haberin ardından, arkadaşlarımıza gerekli talimatlar vererek, köylerimizde gerekli çalışmalara başladık. Sizin de bildiğiniz gibi, halkımıza hizmet bizim her zaman için önceliğimizdir. Elbette bazı sıkıntılar yaşanabiliyor, ama biz bu sıkıntıları gidermek adına gereken ne ise o çalışmaları yapıyoruz” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (5)
Murat 2 ay önce
Doğanlı köyünü adam yerine koymuyorlar sanırım ne yolunu yapıyorlar ne suyuna bakıyorlar ilaçlamayı zaten hayal bile edemiyoruz..
Kürşat Yılmaz 2 ay önce
İşte gerçek itiraf bu:
Yönetici - Lider haber olmadan önce tedbir alacak, Halkın isteklerini doğrudan alacak, medyadan öğrenmeyecek...
Vatandas 2 ay önce
Sdc koylermi mahalleler ilaclanmiyor
YAVUZ0881 2 ay önce
AY AY AYiii vay be zahmet oldu yani çok zahmet oldu ne yapsak acaba bu hizmet karşısında
Madur 2 ay önce
Yahu kazuk oğlunada bir uğrayın Allah rızası için yanlız yangından mal kurtarır gibi tam gaz gitmeyin