banner851

banner614

GÜNLÜK VAKA SAYILARI ARTIYOR…

Düzce’de tehdidini sürdüren koronavirüs yeniden tırmanışa geçti. Düzce’deki aktif vaka sayıları ürkütücü boyutlarda seyretmeye devam ederken, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Pandemi Yoğun Bakım Servisinde tedavi gören 2 kişi daha hayatını kaybetti. Son vefatlarla birlikte, Düzce’de salgının başladığı günden bu yana, vefat edenlerin sayısı 217’e yükseldi.

banner619
Sağlık & Çevre 26.09.2021, 23:01 26.09.2021, 23:54
4601
GÜNLÜK VAKA SAYILARI ARTIYOR…

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 25 Eylül 2021 Cumartesi gününün koronavirüs tablosuna göre son 24 saatte 193 kişi hayatını kaybetti. Yeni vaka sayısında ise düne göre düşüş yaşandı. Halka Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19)  bulaşma hızını hatırlatan Bakan Koca, "Bulaştığı herkesi daha kötü sonuçlar için adeta aracı gibi kullanıyor. Dışarıda, birbirimize yakınken maskemizi mutlaka takalım” uyarısında bulundu.

Düzce’de ise, vaka sayıları hızla artmaya devam ediyor. Koronavirüs Haritasına göre Türkiye’de en çok vakanın tespit edildiği iller arasında yer alan Düzce’de, Atatürk Devlet Hastanesi Pandemi Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi gören 2 hasta daha vefat etti.

Yaşanan son ölümler ile birlikte il genelinde salgının Türkiye’de görüldüğü ilk tarihten itibaren salgına bağlı toplam ölenlerin sayısı 217’e yükseldi.

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü kaynaklarına göre Düzce’de bugün itibari ile 2 bin 832 aktif hasta bulunuyor. Düzce Atatürk Devlet Hastanesinde Pademi Servisinde 25 hasta tedavi görürken, yine 13 hastanın Pandemi Yoğun Bakım Ünitesinde entübe olduğu öğrenildi.

Düzce Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü, Düzce’de ki vatandaşlara yönelik aşı olmaları veya aşı dozlarını tamamlamaları yönündeki uyarılarını sürdürüyor.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (1)
Doktor... 4 hafta önce
Niye acaba? Spor sokakta gezenlerde çenesinde bile maske yok, hastaneye şüpheli pozitif vaka geliyor, test yaptırın diyoruz, ben korona değilim biliyorum diyor. Neden tablo ağırlaştı acaba???