banner851

banner955

HALA ÖLDÜRÜYOR!

Omicron varyantıyla birlikte hızla yükselişe geçen yeni tip koronavirüs vaka sayılarında haftalar sonra düşüş başlasa da vefat sayısındaki artış ise zirveyi gördü. Özellikle 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşları tehdit eden salgın nedeniyle Düzce’de, son 12 günde 21 kişi hayatını kaybetti.

Sağlık & Çevre 01.03.2022, 13:37 01.03.2022, 18:33
1635
banner1032

Düzce’de kasım ayından beri hızla artan ve 2020’den bu yana en yüksek seviyeye ulaşan vaka sayılarında iç rahatlatıcı gelişme yaşanırken önceki hafta duraklama görülen vaka sayısı son hafta itibariyle düşüşe geçti. Günlük vaka sayısı 400 sınırının altına düşerek ortalama 394 olarak kayıtlara geçti.

Vakalar düşse de vefatlar çok yüksek

Omicron varyantıyla birlikte hızla yükselişe geçen yeni tip koronavirüs vaka sayılarında haftalar sonra düşüş başlasa da vefat sayısındaki artış ise zirveyi gördü. Özellikle 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşları tehdit eden salgın nedeniyle acı haberler peş peşe geldi.

12 günde 21 kayıp verdik

Son 12 günde Düzce’de hastalığı ağır geçiren ve pandemi yoğun bakımında tedavi edilen 21 hasta daha hayata tutunamadı. Son kayıplarla birlikte Düzce’de salgın kaynaklı ölümlerin sayısı 377’ye ulaştı.

Hayati uyarılar yinelendi

Uzmanlar, Düzce’de tablo ağırlaşırken sadece kendimiz için değil toplum sağlığı için maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymanın hayati öneminin altını biz kez daha çizdi. Halihazırda yoğun bakımda yaşam savaşı verenlerin yüzde 88’inin eksik aşılı olduğuna dikkat çekilirken aşılama da sürecin sağlıkla atlatılması için kalkan oluşturuyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (2)
Aşısız 8 ay önce
Aşı karneleri yayınlansın…yiyormu
düzce li 8 ay önce
vade saat geldimi sende öleceksin sanmaki sen baki kalacaksın ama corona bahane sadece Allahın emrettiği bu her nefis ölümü tadacaktır sen istedigin kadar corona aşısı ol
14
kapalı