banner851

banner614

HAŞİMOĞLU: “AYDER’DEN MUTLU ŞEKİLDE AYRILIYORUZ”

banner619

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde yer alan 1350 m rakımdaki Ayder Yaylası muhteşem doğasıyla ziyaretçilerini büyülemeye devam ediyor. Ladin ve kayın ormanlarıyla kaplı bitki örtüsü ve şifalı kaplıcalarıyla turistlerin uğrak noktası Ayder, ziyaretçilerine temiz hava ve muhteşem manzara vadediyor.

banner846
Sağlık & Çevre 19.08.2020, 15:00 20.08.2020, 09:26
4671
banner844

Bölgede eskiden yaylacılık faaliyetleri meşhurken hayvancılık sektörünün düşüşe geçmesiyle artık sadece turizm faaliyetleri yapılıyor. Doğa yürüyüşleri için son derece elverişli olan bölgede bulunan Ayder Vadisi doğaseverler için adeta doğallığın sembolü haline gelmiş durumda.

Kaçkar Dağı’nın 3970 metrelik zirvesinde bulunan Kavron Samistral Geçidi de muhteşem manzarası ve tertemiz havasıyla misafirlerini eşsiz bir manzaraya çağırıyor. Sadece Ayder değil, bölgede bulunan birçok yayla Karadeniz’in yeşilini ziyaretçilerine sonuna kadar tattırıyor. Kaçkar Dağları’nda bulunan krater gölleri ise mavinin bin bir tonunu barındırıyor.

Ayder’de bulunan Haşimoğlu Otel’in sahibi olan Erdoğan Haşimoğlu, Ayder’in çekiciliğini doğal vadisinin hiçbir şekilde bozulmamış ve kirlenmemiş olmamasına bağlıyor. Haşimoğlu, bugüne kadar ağırladıkları tüm müşterilerinin Ayder’den yaşadıkları olağanüstü doğa deneyimi sayesinde mutlu şekilde ayrıldığını belirtiyor. Tüm vatandaşları Karadeniz turuna davet eden Haşimoğlu, misafirlerine muhteşem doğanın yanında kendi evlerindeki rahatlıkla konaklayabilecekleri bir tesis vadediyor.

Haber: Mehmet Günesen

Yorumlar (4)
YAVUZ0881 12 ay önce
Çatlayasıya kadar milletin malını yeyin patlayın bizde kurtulalım
Muzaffer 12 ay önce
Ayderden bize ne.Siz Topuk yaylasından,Odayeri yaylasından bahsetsenize.Düzce turizmini Ayderden mı geliştireceksiniz.
İsmail saymaz 12 ay önce
İyi. Ayderin içine edilmişti şimdi daha edilir. Yahu amaç oradaki otelleri falan kaldırmak olmalıyken daha fazla otel daha fazla otopark yapma gayreti içindeler. bravo. içine edilmeyen peşkeş çekilmeyen yer kalmadı.
VATANDAŞ... 12 ay önce
ZARAR ETMEYEN OTOBÜSLERİ BELEDİYE BAŞKANINA ZARAR ETTİ GÖSTERİP ÖZELLEİŞTİRDİLER HARAM ZIKKIM OLSUN ALLAH SORSUN....