banner851

banner955

“HASTALAR BEKLESİN, FİLM SEYREDİYORUZ”

Gün geçmiyor ki, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile ilgili bir şikâyet gelmesin. Şikâyetlerin odağında bu kez, Üniversite Hastanesinin Acil Servisi vardı. Üşüme, titreme ve bulantı gibi şikâyetlerle Hastaneye başvuran meme kanseri bir hasta, Acil Servis koridorlarında saatlerce beklemek zorunda kaldı. Hasta adeta can çekişirken, o sırada görevli sağlık personeli hastalarla ilgilenmek yerine, bilgisayardan film seyrederken görüntülendi. Meme kanseri kadın, tedavi olamadan evine geri döndü.

Sağlık & Çevre 28.07.2021, 11:30 29.07.2021, 17:50
10406
banner1032

Çocuk Acil Servisi’nin kapatılması ve Koronavirüs salgını ile mücadelede en güçlü silah olarak kullanılan aşı çalışmalarının yapıldığı Kovid-19 Aşı Biriminin Kurban Bayramı boyunca kapısına kilit vurulmasıyla tepkilerin odağına oturan Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile ilgili şikâyetler gelmeye devam ediyor.

Şikâyetlerin odağında ise bu kez Üniversite Hastanesi Acil Servisi vardı. İddiaya göre, dün akşam saatlerinde meme kanseri Büşra K. isimli bir hasta, üşüme, titreme ve bulantı gibi şikâyetleri ile hastanenin Acil Servisine başvurdu. Acil Servisteki ön muayenesinin ardından, yine Acil Servis Triaj bölümüne sevk edilen Büşra K., uzun süre burada battaniyeye sarılı bir şekilde beklemek zorunda kaldı. Kimsenin kendisi ile ilgilenmemesi üzerine meme kanseri Büşra K., arkadaşı ile birlikte muayene olamadan hastaneden ayrılmak zorunda kaldı.

Büşra K’nın yanında refakatçı olarak gelen arkadaşı, konu ile ilgili 0 542 767 18 81 Numaralı Öncü Haber whatsApp ihbar hattına yaptığı şikâyette, durumu defalarca acil serviste bulunan görevli sağlık personeline bildirmelerine rağmen, kimsenin hasta ile ilgilenmediğini savundu.

Görevli hemşirenin, hastalarla ilgilenmek yerine bilgisayarından açtığı filmi izlediğini savunan kanser hastasının arkadaşı, “Arkadaşımı 40 dakikadır geçmeyen, tüm vücut titreme, üşüme ve bulantı şikâyetiyle Araştırma Hastanesi Acil servisine getirdik. 1 saattir burada beklememize rağmen soran, bakan, ilgilenen, neyin var, öldün mü kaldın mı diyen kimse olmadı. Ateş ölçtürmek için triyaja gönderildiğimizde kimseyi bulamadık. Bilgisayar ekranında film açıktı. Sorduğumuzda gülerek şimdi gelir cevabını aldık, ama zaten 1 saattir orda kimse yoktu. Muayene, tahlil, sebep olabilecek hiçbir şeyi öğrenemedik. Teoride acil servis, pratikte değil” diyerek tepkisini dile getirdi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (27)
Fatih Kıyıcı 12 ay önce
Eski rektör sivrikaya ve şimdi ki rektörün üniversite kurulmadan önce o bölgeden aldıklar arazileri ve konuralp'in nasıl mahalle yapıldığı öncelikle kamuoyuna açıklanmalı...
Makbule 1 yıl önce
Tabiki hatasi olan calisanlar vardir fakat hergun manset yapacak kadar da değil.
Bes senedir annemi hematolojide 3 senedir ortopedide ve nefrolojide tedavi ettiriyoruz cokta guzel ilgileniyorlar..Ozellikle hematolojideki doktorlar sanki kendi oz teyzesine danranir gibi davranıyor.Suara salgilln sebebiyle zaten herkeste ayni şikayetlerden dolayi acil yogun ilac yazip yollasa tahlil istemedi bastan savdi olur,detayli inceleme yapsa yigilma olur insanlari memnun etmek zor..
nuri 1 yıl önce
Bence sorun doktorlarda değil onlar elinden geldiğince geleni yapıyor. Sorun Orda çalışsan personelde, hemşirede , doktor bey saatlerce tomogrofiye hastamızı götürmek için personel aradı bulamadı. Acil kırmızı alanda sadece doktorlar var. Ne hemşiresi var ne teknik personeli nede personel var. herşey onların olmaması yada çay keyfi yapmalarından gecikiyor. Doktor arkadaş tomogrofi istedi yatalak hastamızdan personelin götürmesi gerekir 2 saat sonra gelebildi. Bunun sebebide yine hastanenin yeterli personel almamasından kaynaklı. Diğer yandan sadece sağlık tarafını suçlamamak lazım gelen hastaların %80 inin durumu acil değil, hastalar ilk olarak aile hekimine başvurmak yerine acile geliyor. Bir aydır devam eden ağrısı var acile geliyor ( 1 aydır devam eden ağrı acil değildir) . Gümüşovaya gezmeye gitmiş gece dönüşte araç bulamamış ambulansı arayıp rahatsızlandım diye kendini buraya bıraktımış hasta geliyor. Acilin gerçek bir acil gibi çalışmasını isteyen varsa acile gerçekten acil durumlarda gelinmesi gerekir. Belim ağrıyor diye acile gelinmez, Bel fıtığı için acile gelinmez, kendimi halsiz hissediyom diye acile gelinmez, sinek ısırdı diye acile gelinmez, önce insanlar niçin acile gidilir onu öğrenmleri gerekli bence
NT 1 yıl önce
O günü bizde hastahanedeydik insanlar sabırsız olmuşlar evet acil diye geliyoruz ama tek hasta siz değilsiniz anında istediğiniz gibi hemen size bakılmıyor bizde bekledik 1 saat boyunca 1 saat beklemişsiniz çok mu birilerine bir şeyle suçlamak için elinizden gelenin fazlasını yapıyorsunuz bekleyen az sabırlı olan herkes o günü doktorun odasına girip muayenesini olabildi gayet saygılı efendi doktor da ilgilendi Allah razı olsun gerekeni yaptı insanlara bir şeyler uydurmak için kurumu kirletmek için çabalamayın ne olur bu dünyanın öbür tarafı da var
Misafir 1 yıl önce
Acilde kan aliminin yapildigi odadaki kirmizi sandalyelere oturamadim hepsinin uzerinde kan,pislik,çamur doluydu. Kani ayakta aldirdim. Atesime bakarmisin dedigim hemsire yüzüme dahi bakmadı. Doktor desen acildekilerin tamami internor yani öğrenci.
Yazık gerçekten yazık.
Doktor Sirkumfleks 1 yıl önce
Gerçekleri bilin. Bu hastane yönetilemiyor. İçinde olan bilir. Şikayetçiler sonuna kadar haklı. Vakit doldurmaya gelen bir kafa yapısıyla yürümüyor işte. Herkes liderlik yapamaz. Bir tane sağlam lider lazım. Bak o zaman nasıl hizaya giriyor GATA gibi disiplinli, müdrik..!
Acılı evlat 1 yıl önce
Ne yazık ki berbat bir hastane 3 yıldır annemin rahatsızlığını için gidip gelmek zorundayız bütün bölümlere gittik ilgilenilmedi hiç Bişi yok temiz denip eve gönderildik ve şuan annemin 4.evre kanser olduğunu öğrendik bunun sorumlusu kim bu geç kalmışlık kimin suçu . Asla insan sağlığı önemli değil ve suan bu ilgisizliğiniz yüzünden şehır dışında tedavi oluyoruz evimizi barkımızı kapattık işi gücü bıraktık şifa arıyoruz
Hasta yakını 1 yıl önce
Haberin çoğunluğu doğru fakat küçük hatalar var maalesef. Film izleyen bir hemşire yoktu hatta anlık olarak film izleyen kimse de yoktu. Sadece triaj alanındaki bilgisayarda film açıktı ve odada kimse bulunmuyordu. Kan almada bulunan hemşireye sorduğumuzda ise birazdan gelir yanıtını aldık, fakat bizim orda beklediğimiz süre boyunca zaten triaj bölümüne gelen giden kimse olmamıştı. Bizim şikayetimiz uzun süre bekletilmemiz ve ilgilenen kimsenin bulunmamış olması.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
açık