banner851

banner614

HASTALARIMIZI 24 SAAT TAKİP EDİYORUZ

banner619

Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, kentte görülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) Delta varyantı tespit edilen 18 vakaya ilişkin, "Düzce'ye İstanbul üzerinden ilk etapta vaka geldi. Bir aileye geldikten sonra yayılmasıyla birlikte birkaç ailede takibimiz devam ediyor." dedi.

banner846
Sağlık & Çevre 24.06.2021, 09:55 24.06.2021, 17:51
1951
banner844

Yılmaz, konuya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Delta varyantı ile ilgili verdiği verilerde Düzce'nin en fazla vakanın görüldüğü ikinci il olduğunu anımsattı.

Delta varyantının İstanbul üzerinden bir aileye geldiğini ifade eden Yılmaz, "Düzce'ye İstanbul üzerinden ilk etapta vaka geldi. Bir aileye geldikten sonra yayılmasıyla birlikte birkaç ailede takibimiz devam ediyor. Şu anda herhangi bir endişe edecek durum yok. Aşılarımız oldukça etkili, aşı süreci onaylanan vatandaşlarımızı da aşı yaptırmaya bekliyoruz." diye konuştu.

Şu ana kadar kentte görülen 18 vakadan 10'nun tedavisinin sürdüğünü belirten Yılmaz, 8 hastanın ise iyileştiğini, takiplerinin sıkı bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Delta varyantı görülen hastalar ve ailelerinin 14 gün karantinada kalacaklarını ifade eden Yılmaz, şu bilgileri verdi:

"Birkaç gündür bu konuyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda aktif olarak 10 tane vakamız var. Diğer vakalarımız karantina süreçlerini tamamlayarak tedavilerini şifa ile tamamladı.

Delta vakası olan vatandaşlarımızın takibini arkadaşlarımız günlük olarak yapıyor. Bu vakaların çevresindeki temaslıların karantina süreçleri devam ediyor. Bununla ilgili hem kolluk kuvvetleri hem de bizim kendi personelimiz sıkı bir şekilde konunun üzerinde duruyor. 14 günlük karantinadan sonra pozitif veya negatif sonuçlara göre süreç tamamlanacak veya devam edecek."

Sağlık personelinin ve kolluk kuvvetlerinin önlemlerini sıkı şekilde aldığını vurgulayan Yılmaz, çalışmaların devam ettiğini sözlerine ekledi.

(AA)

Yorumlar (6)
Rasim erel 1 ay önce
Sağlık bakanı acıklaması olmasa saklıcaktınız neye hizmet ediyorsunuz bakandan önce ACIKLAMA yapacaktın KANDIRIN MİLLETİ ÖNCÜ AİLESİ SİZ GERCEKLERİ SAKLAMAYIN BARİ
Duzceli 1 ay önce
Normalde bu varyant kışın olsa kapanma ve kısıtlama uygulanırdı.şimdi kısıtlamada kalkıyor ayrıca aşı koruyorsa niye milleti korkutuyonuz
Sadi konuarlp 1 ay önce
Konuralp saglık ocagına gidiyorum eksik adam çalışıyor neden buraya hemşire takviye yapmıyorsunuz.
Sn müdür 1 ay önce
Sn müdürüm konuralp merkez saglık ocagında laborant personeli emekli oldu 2 yıldır orası bom boş bekliyor iğneye gidiyoruz laborantcı olmadığı için iğne yapcak hemşire tahlile bakıyor kendi işimizi uzatıyor laboratuvar mı onemli aşılar mı
Düzce li 1 ay önce
Onlara karantina evde yapmayın bi türlü bulaşır t başkalarına bulaşabiliyor yurtlar gibi müstakil yerlere alın
Hasan 1 ay önce
Bırak bu yalan konuşmaları Varyantı yaydılar sen karantinada diyorsun.Ne hizmet yaptınız şimdiye kadar.81 il içinde ikinci il olmuşuz bu kadar nüfusla sen korkulacak birşey yok diyorsun.Eminimki bu şahıslar hastaneye gelmiş geri çevrilmiştir.Yazıklar olsun sizin hizmetinize