banner851

banner955

HASTANEDE ‘SİSTEM ARIZASI’ ÇİLESİ

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ndeki bilgi işlem sisteminde yaşanan arıza nedeniyle hastalara polikliniklerden muayene sırası verilemiyor. Konuyla ilgili bilgi aldığımız İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz yaptığı açıklamada, hastaların muayenelerinin manuel şekilde sürdüğünü belirterek, arızanın en kısa sürede giderileceğini söyledi. Fakat hastanede görevli doktorlar sıra bekleyen hastalara bakmıyor!

Sağlık & Çevre 14.01.2019, 10:22 15.01.2019, 10:46
4446

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde sistem arızası çilesi! Hastanenin bilgi işlem sisteminden kaynaklanan arıza nedeniyle mağduriyet yaşıyor.

 

Sabah 09.15 sularında yaşanan sıkıntı nedeniyle muayene olmak için hastaneye gelen hastalar, hasta kabulden muayene sırası alamıyor. Kayıt kabulde görevli çalışanlar hastalara bugün itibariyle polikliniklerden sıra almayı beklememelerini söyleyerek yarın sabah sıra vermeye devam edeceklerini söylüyor.
 
“Arıza en kısa sürede giderilecek”

Konuyla ilgili bilgi aldığımız Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
 “Hastanemizde sabah sistemimizde bir arıza oldu. Şu anda hastane başhekim vekilimiz, başhekim yardımcılarımız, hastane müdürlerimiz polikliniklerde hizmetin aksamaması için bütün sağlık çalışanlarımızla birlikte vatandaşlarımıza yardımcı olmak için çalışıyorlar. Sistemimizdeki arıza da en kısa sürede giderilecektir. Sistem çalışmasa dahi hastaların muayeneleri manuel şekilde devam ediyor.”
 
Yılmaz’ın açıklamasına rağmen polikliniklerde mevcut randevusu bulunan hastalar ise doktor muayenesine çağrılmıyor. Özellikle dahiliye bölümünde bulunan doktorlardan bazıları polikliniği terk ederken, bazıları içerde hasta almayarak sistemin gelmesini bekliyor.Haber: Ö.YILMAZ


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (31)
Düzceli.. 4 yıl önce
Bir 20 yıl önce yapılmış Muncurludaki hastanenin inşat ve düzen kalitesine bakın..Birde 3 müteahhit değiştiriip bitti diye teslim alınmış hastanenin inşat kalıtesine..Yalnızca zemin taşlarını gören o hastaneyi teslim almaz..
düzceli 4 yıl önce
DEVLET HASTANESİ ELDEN BİTİK
Zekeriya ÇAVUŞ 4 yıl önce
Ehliyet raporu için 6 kere bandrol iyi kesiyorlar. İki kere de ücret bandrolü etti 8 ama o zaman sistem bozuk değil aksine tıkır tıkır işliyor. Muayene etseler hadi neyse. Ya yönlendirme ya ıvır tıvır üstelik bir de özel ücret ödüyorsunuz.

Editör birilerinden mi? korkuyorsun yaşanmış hikayedir. Şikayet dilekçem işlemdedir.
t. 4 yıl önce
Ben 11.de gittim hic bir sorun yoktu doktorlar calisanlar gayet duzgun insanlar ozel hastaneden farki yok hatta daha iyi gidin boluda ki izmitteki cucuna kalabaligi gorun bizim hastane yine daha refah tek eksigi daha gelismis tedavi sistemleri olmali
Aa 4 yıl önce
Sen kestirmeden hemen yan taraftaki göz hastanesine git. Olmazsa özel göze de bir görün. Aklı olan Bolu Abant İzzet Baysal İle Düzce'nin bu şekilde adını aynı anda ağzına alamaz.
Misafir 4 yıl önce
Oh be nihayet aklı başında biri yazmış :)
Yerli 4 yıl önce
Ohhh az bile bu insanlara. Her secimde nasil koyduk diyorlardı dimi
Zekeriya ÇAVUŞ 4 yıl önce
Ehliyet raporu için 6 kere bandrol iyi kesiyorlar. İki kere de ücret bandrolü etti 8 ama o zaman sistem bozuk değil aksine tıkır tıkır işliyor. Muayene etseler hadi neyse. Ya yönlendirme ya ıvır tıvır üstelik bir de özel ücret ödüyorsunuz.
Emir Bakanlıkdan 4 yıl önce
o bandroller ve para Bakanlık emri.Hastanenin kasasına giren birşey yok.Dolaylı olarak devlet alıyor.
Adore 4 yıl önce
Bolu sağolsun bir yıldır oraya gidiyorum çoğu hemşerim gibi.Düzce de bu işler yürümüyor.
Vatandas 4 yıl önce
Bu haberi yapan şahıs atıp tutmuş yalancı.. Dahiliye polk tahlil dayalı çalışır bilmiyorsa gidip öğrensin.. O da sistem Ve bilgisayar yoksa durur.. Adam Tamam şikayetin sordu e tahlil isteyecek nerden girecek kıçından mi abuk sabuk haber
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık