banner851

banner614

HASTANEDE TEDAVİ ALTINA ALINDI

Düzce eski Milletvekili İbrahim Korkmaz, koronavirüse yakalandı. Virüsün akciğerleri tutması nedeniyle Bolu Özel Çağsu Hastanesi’nde tedavi altına alınan Korkmaz’ın solunum sıkıntısı yaşadığı öğrenildi.

banner619
Sağlık & Çevre 10.09.2021, 15:20 10.09.2021, 17:31
1717

Yeni tip koronavirüs salgınında kısıtlamasız şekilde süren normalleşmeyi tam normalleşme olarak algılayan vatandaşların hijyen ve maske kurallarına uymaması riskin katlanmasına yol açıyor. Düzce’de yoğun bakımlardaki doluluk oranının yüzde 60'a yakın olması sıkıntının boyutunu gözler önüne sererken, şehrin yakından tanıdığı bir ismin daha hastalıkla savaştığı ortaya çıktı.

61 yaşında olan Düzce eski Milletvekili İbrahim Korkmaz da koronavirüs oldu. Bir süre önce rahatsızlanan ve dün Düzce Özel Çağsu Hastanesi’nde PCR testi yaptıran Korkmaz’ın sonucu pozitif çıktı. Doktorların akciğer filminde tutulum tespit etmesi üzerine Bolu Çağsu Hastanesi’nde yatarak tedavisine karar verilen Korkmaz’ın solunum güçlüğü çektiği öğrenildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 24. döneminde Düzce’yi parlamentoda temsil eden Korkmaz, bir dönem vekillik yaptıktan sonra akademisyenlik görevine geri dönmüştü. Sivri diliyle tanınan ve sözünü sakınmayan tavrı nedeniyle AK Parti ile yolları ayrılan Korkmaz’ın koronavirüsü sıkıntılı geçirmesi bir kez daha hastalığın ne kadar ciddi olduğunu gösterdi.   

Özellikle Delta’dan sonra Mu varyantının ülkeye giriş yapması ve mutantın hızla yayılması tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğini kanıtlıyor. Uzmanların tüm uyarılarına rağmen kuralların hiçe sayılması ve aşısızlık salgından kendisini korumak için bilinçli hareket eden vatandaşları da tehlikeye atıyor.

Yorumlar (3)
Serkan 6 gün önce
Ölsün
Devlet maaşını fakire dagitsin
Sufi 6 gün önce
Rabbim Şafii isminin tecellisini Hocamızın nefsinde izhar eylesin.
adamın teki 6 gün önce
hazreti ibrahime geçmiş olsun, helalleşeceğin çooooook insan var