banner851

banner955

HATIRLATMA DOZU UYARILARI PEŞ PEŞE GELİYOR…

Koronavirüs Salgınında vaka sayıları tüm ülke genelinde olduğu gibi Düzce’de de artışını sürdürüyor. Geçtiğimiz kurban bayramının ardından yeniden yükseliş eğilimi gösteren vaka sayıları ile ilgili de aşılamada hatırlatma dozu uyarıları peş peşe geliyor.

Sağlık & Çevre 30.07.2022, 13:15 30.07.2022, 14:59
755

2019 yılında hayatımıza giren ve insanların günlük yaşamlarını altüst eden Kovid-19 salgınında Kurban Bayramı sonrasında yeniden başlayan yeni dalgalanma, tehdidini sürdürüyor. Sağlık Yetkililerden alınan bilgilere göre Düzce’de günlük vaka sayısı, 260’a ulaştı.  

Düzce Atatürk Devlet Hastanesinde tedavi gören 12 hastadan 3’ünün ise entübe olduğu öğrenildi. Hastanede tedavisi devam eden hastaların büyük çoğunluğunun aşı yaptırmayanlar olduğu belirtildi.

Salgına karşı en güçlü silah olan aşılamada hatırlatma dozunu yaptıranların oranı ise Düzce’de yüzde 78,00’e yükseldi.

Düzceli yetkililerden aşılamada hatırlatma dozu uyarıları peş peşe gelirken, özellikle risk grubunda bulunan 50 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların bu konuda duyarlı olmaları istendi.  

Yorumlar (2)
Koray 2 ay önce
Hatırlatma dozu nedense hastanenin mesai saatleri dışında yapılmıyor. 8-17:30 çalışan insanlar aşı olamıyor.İzin alınamıyor ve bu durumda aşı olunamıyor. Akşam saatlerinde de hatırlatma dozu olmak istiyoruz. Hastane yönetimi bu konuda çalışma yapmalı
Aşısız 2 ay önce
Ben daha hiç aşı olmayanlardanım geçen yıl corona oldum ve atlattım çok şükür
22
açık