banner851

banner614

“HAVA KİRLİLİĞİ İLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR”

Daha temiz ve yaşanabilir bir kent için Düzce Belediyesinin hava kirliliği ile mücadele konusunda denetimleri aralıksız sürüyor. Denetimlerin yanı sıra şikayetleri de titizlikle değerlendiren Zabıta ekipleri sokağa çıkma kısıtlamasında “koltuk yakımı” ihbarına anında müdahale etti.

banner619
Sağlık & Çevre 05.04.2021, 13:40 05.04.2021, 17:18
1216

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün hava kirliliği ile mücadele kapsamında başlattığı “Temiz Şehir Düzce” hareketi kapsamında bir yandan hava kirliliğinin nedenleri tespit edilirken bir yandan da denetimler aralıksız şekilde devam ediyor. Vatandaşların daha temiz bir hava soluması için koordineli bir şekilde hareket ederek teyakkuz halinde denetimlerini sürdüren Zabıta Müdürlüğü ekipleri gelen ihbarlara da anında müdahale ediyor.

EKİPLERİ GÖRÜNCE KAÇTILAR

Düzce Belediyesi Zabıta ve İtfaiye Müdürlükleri haftasonu sokağa çıkma kısıtlamasında da yoğun mesaisini sürdürdü. Ekipler, Ağa mahallesinde koltuk yakıldığı ihbarı üzerine harekete geçti.

Boş bir alanda koltuk yakarak içinden çıkan metal ve bakırları almak isteyen şahıslar, belediye ekiplerini karşısında görünce olay yerinden hızlı şekilde kaçtı.

Kimliği belirlenemeyen şahıslar tarafından çıkartılan ufak çaplı yangın, Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından anında söndürüldü. Yakılan koltuktan çıkan metal ve bakırlar ise Zabıta Müdürlüğü ekiplerince tutanak altına alındı.

Çıkarılan metal ve bakırlar daha sonra Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Çamköy’de bulunan Düzce Belediyesi Şantiyesi hurdalık alanına getirildi.

banner844
Yorumlar (5)
YMEY 6 ay önce
geceleri geç saatler de melen çevresinde yine lastik yakılmaya devam ediyor herkes uykudayken yanık lastik kokusu ve sis bulutu gökyüzünü sarıyor bilginize
Vatandaş 6 ay önce
spor sokakda hiç mi dolaşmaz mısır tezgahları. Sandalye ile motor ve bisikletlerortada yürüyecek yer kalmamış. Acil denetim lazım zabıta yöneticileri görmez mi
Çavuşlar 6 ay önce
fabrikalara neden müdahale edilmiyor, çavuşlarda ahşap tozu soluyoruz, çekyat yakanları engelleyerekmi hava kirliliğini engelleyecekler
Doğan Ak**** 6 ay önce
Koltuk yanması peşinde koşarken, 1.osb orman ürünleri fabrikası bacalarından çıkan zehir gibi gazı soluyorsunuz.
CAN 6 ay önce
BUNLARI YAPANLARI OKKALI CEZA VERECENKI BIDAHA CÜRET ETMESINLER SANKI DÜZCE AFKANISTAN OLMUS