banner851

banner614

HAVA KİRLİLİĞİNİN ÖNÜNE GEÇİLEMİYOR

Havadan Drone ile çekilen görüntüler, Düzce’nin hava kirliliğini gözler önüne serdi. Çekilen görüntülerde, Düzce şehir merkezinin üzerinde hava kirliliğine bağlı olarak yoğun bir sis bulutunun olduğu görülüyor. Düzce’de sabah saatlerinde yapılan ölçümlerde ise, hava kirliliği 93 oranında, yani orta derecede ölçüldü.

Sağlık & Çevre 22.11.2021, 12:30 22.11.2021, 18:43
1292

Düzce’de özellikle kış aylarında havaların soğuması ile birlikte ısınma amaçlı kalitesiz kömür yakılması, fabrika bacaları ve araçların egzozlarından çıkan gazlar nedeniyle oluşan hava kirliliğinin önüne bir türlü geçilemiyor. Hava kirliliğine bağlı olarak Düzce’nin üzerinde oluşan sis tabakası, drone ile havadan görüntülendi.

İnsan sağlığını olumsuz etkileyen hava kirliliği ile mücadele çalışmaları Düzce Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri tarafından devam ediyor. Hem Belediye, hem de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, Düzce’nin havasını kirleten tüm unsurların üzerine kararlılıkla gidiyor.

Ekipler özellikle fabrika ve kalitesiz kömür satan işletmeleri mercek altına alırken, alnın tüm bu tedbir ve önlemlere rağmen, kirlilik oranı artmaya devam ediyor.

Düzce’de bu sabah saatlerinde yapılan ölçümlerde hava kirliliği 93 pm, yani orta derecede ölçüldü.

Düzce'de etkili olan sis nedeniyle görüş mesafesi 30 metreye kadar düştü. Öncü Haber Merkezi / AA

Yorumlar (7)
amonyaklı tutkallı toz ma 2 ay önce
Düzce Çavuşlar Mahallesinde bulunan Divapan entegre ağaç sanayi kuruluşunu gece sabah karşı gidinde gizli kameralara çekin bakalım neler göreceksiniz!!???
Mahalle sakini 2 ay önce
Fevzi çakmak akyüz orman bacası ile zehir yayıyor
kaplama farikaları kirlet 2 ay önce
kaplama farikaları kirletiyor
Dan 2 ay önce
Çözümün kolay olacağını sanmıyorum
Kent 2 ay önce
Merkezde 1 milyona ev satıyorlar. Otoparkı olmayan sitede daire 700. Bu bedeli ödeyip o zehri soluyacağız öyle mi? Konuralp yada Bahçeşehir ev fiyatları uçar.
düzceli 2 ay önce
evet zehir soluyoruz.ve solumaya devam edicez.neden? çünkü kimsenin umrunda değil.
ere 2 ay önce
merkezde 500binden aşağıya daire yok kalıcı konutlar on numara tertemiz hava.?
0
kapalı