banner851

banner614

HAVAYI KİRLETENLERE GÖZ AÇTIRILMIYOR

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün başlattığı hava kalitesinin yükseltilmesi çalışmaları kapsamında denetimler devam ediyor. Ekipler, nerede duman görse orada denetim yaparak hava kirliliğinin önüne geçmeye çalışıyor.

banner619
Sağlık & Çevre 04.01.2021, 13:40
1545
HAVAYI KİRLETENLERE GÖZ AÇTIRILMIYOR

‘Temiz Hava-Temiz Düzce’ mottosuyla hareket ederek bir dönüşüme imza atmak isteyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, denetimlerin sıklaştırılarak Düzce’nin hava kirliliğinin bir an önce çözüme kavuşturulmasını istiyor.

Hava kalitesinin yükselmesi ve vatandaşların sağlığını korumak için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile birlikte hareket eden Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bir yandan ihbarları değerlendiriyor bir yandan da sanayi kuruluşlarına denetimlerini gerçekleştiriyor.

Düzce Belediyesinin öncülüğünde başlatılan hava kalitesinin yükseltilmesi çalışmaları kapsamında mobil ölçüm aracının ikincisinin de gelmesi ile birlikte denetimlerin daha da sıklaştırıp, taviz vermeden  Düzcelilerin sağlığı ile oynayan sanayi kuruluşları, lastik ve atık yağ yakanlar, kalorifik değeri düşük kömür yakanlar ile egzoz ölçümü yaptırmayanlara göz açtırılmayacağı ekipler tarafından belirtildi.

Yorumlar (9)
madur 9 ay önce
peki dumanı gördün gittin baktın sorun varmı? yokmu? varsa ne yaptın? sorun yoksa ne yaptın?
İSMET 9 ay önce
Para için insanların nefesini çalanları Allah bildiği gibi yapsın. Hakkımız haram zehir zıkkım olsun.
Köyde yaşamaya çalışan kö 9 ay önce
Adaköy çevresine yapılan enerji fabrikasındam çıkan dumanın haddi hesabı yok;dumanlar duman değil adeta bulut olup gökyüzünde kitleler halinde hareket ediyor aynı zamanda insanı çileden çıkartan sesi de cabası.
Soner 9 ay önce
Bugün 525 mikron parçaçığa çıktı .müdehele etseniz böylemi olur .neyse rüzgar çıktıda temizliyor
hasan 9 ay önce
DİVAPAN a bakın artık
CAN 9 ay önce
CEZA KESECEN CEZA YOKSA BUNLAR AKILANMAZ
Çalışan 9 ay önce
Beyköy 1. organize sanayi bölgesi Gentuğ tekstil civarını da ölçmenizi bekleriz.
Ramazan bey 9 ay önce
Helal olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın