banner851

banner614

HEKİM İHTİYAÇLARINA YÖNELİK BİR ADIM DAHA…

Bugün açıklanan 100. dönem münhal doktor kadrosu atamalarında, Düzce’ye beşi uzman hekim olmak üzere toplam 50 hekim kadrosu tahsis edildi. Müjdeli haberi duyuran AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce’ye hayırlı olmasını diledi.

banner619
Sağlık & Çevre 02.09.2021, 15:15 02.09.2021, 16:44
1746

Düzceliler’in sık sık yakındığı hekim eksikliğinin giderilerek ihtiyaçların karşılanmasına yönelik yönelik önemli bir adım geldi. Bugün açıklanan 100. dönem münhal doktor kadrosu atamalarında, Düzce’ye 5’i uzman hekim olmak üzere toplam 50 hekim kadrosu tahsis edildi.

Düzce Merkez’e 2’si uzman olmak üzere toplam 27 hekim, Akçakoca'ya 2’si uzman olmak üzere toplam 12 hekim, Gümüşova’ya 1 uzman hekim, Yığılca’ya 3 hekim, Kaynaşlı'ya 3 hekim, Çilimli'ye 3 hekim ve Cumayeri'ne 1 hekim kadrosu açıldı.

Müjdeli haberi duyuran AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, 50 kadronun talepleri üzerine gerçekleştiğini belirterek Düzce’ye ve Düzceliler’e hayırlı olmasını diledi. 99. dönem münhal kadrosunda da Düzce’ye 7 kadro tahsis edilmişti.

BAKAN KOCA İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Bir yandan AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanlığı koltuğunda Anadolu’yu karış karış gezerken milletvekili kimliğiyle Düzce’nin sorunlarının çözümü için mesaisini aralıksız sürdüren Keşir, geçtiğimiz haziran ayında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile önemli bir görüşme gerçekleştirmişti. Görüşmede ana gündem maddesi Düzce’nin sağlık yatırımları ve mevcut ihtiyaçlar olurken Düzce’ye yeni uzmanlık alanları kazandırılması ve doktor kadrosu tahsis edilmesi için fikir birliğine varılmıştı.

Yorumlar (8)
doktor 3 hafta önce
Doktorlar olarak Düzce halkına hizmet etmeyi çok isteriz.Ama istifa eden arkadaşlarımızın sayısı her geçen gün artıyor.Gelenler hemen istifa ediyor.Küçük şehrin büyük insanları çok tabi.Ama doktora diş geçiremezler.Bir sıkıntı olduğu aşikar değil mi?
GÖLYAKAYA NEDEN HEKİM VER 3 hafta önce
GÖLYAKA YETİM EVLATMI NEDEN GÖLYAKAYA VERİLMEDİ ACABA, SİYASİLER NEDEN BU KONUDA PASİFLER, GÖLYAKA SAĞLIKTA SORUNLU BİR YER.
mmm 3 hafta önce
kaç dr gitti onu niye yazmıyosun..5 uzm.da gitti.pratisyenleri söylemiyorum bile..
Düzceli esnaf 3 hafta önce
Gelen doktorlar kaçıyor. Her sene kadro açıyorsunuz. Bolu’da Sakarya’da doktor kaynıyor. Burda doktor yok düzcede doktorlar neden barınamıyor
MIGHTY 3 hafta önce
He He evet müjde…50 atamadan 5 uzman Düzce’de kaldı diyelim.Geriye kalan 45 stajyer doktorun yarısı ekimdeki TUS sınavında diğer yarısı da şubattaki TUS sınavında gider.Yersen müjde…
Talihsiz talihli 3 hafta önce
Çok durmaz giderler. Zaten 5i uzman. Onlarda siyasete kurban edilir.
Demokrat 3 hafta önce
Balon haberler uçuyor yine Bakanlığın rutin atamaları bunlar gelen kaçıyor bu şehirden arkadaşlar başka bir sıkıntı var bu işte...3 ayda bir haber yaptırmakla vekillik bürokratlık olmaz.
Semih 3 hafta önce
Bazi kendini bilmezler.doktora siddet uygularsa.doktor dururmu duzcede..siddet uygulayanlara 5 yil tedaviden mahrum birakilmali