banner851

banner955

HEMŞİRE HASTAYA HAKARET ETTİ…

Tepkilerin odağındaki Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi bu kez, bir hemşirenin hastaya hakaret ettiği iddiası ile gündeme geldi. Hasta yakını, hastane ile ilgili Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikayette bulundu.

Sağlık & Çevre 29.07.2021, 17:00 30.07.2021, 17:19
7769
banner986

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde neler oluyor? Çocuk Acil Servisinin kapatılması, Kurban Bayramı nedeniyle Covid-19  Aşı Biriminin kapısına kilit vurulması ve böbrek taşı ameliyatının ardından bir hastanın hayatını kaybetmesi nedeniyle, son günlerde tepkilerin odağına oturan Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesinde bu kez, Ayşenur isimli bir hemşirenin bir hastaya hastaların içinde hakaret ettiği öne sürüldü.

Merkeze bağlı Orhangazi Mahallesinde ikamet eden Rukiye Ç. mide bulantısı, ishal ve kusma şikayetleri ile babasını dün akşam saatlerinde Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Acil Servisine götürdü.

Rukiye Ç’nin iddiasına göre, babasına serum takan Acil Serviste görevli hemşire, yaşlı adama yönelik diğer hastaların içinde, “Bu ne pislik, git duş al” diyerek hakaret etti. Babasına yapılan hakarete kayıtsız kalmayan Rukiye Ç, konu ile ilgili şikayetini Cumhurbaşkanlığı İletimiş Merkezi’ne (CİMER) yaptı.

Rukiye Ç. CİMER’e yaptığı şikayette şu ifadelere yer verdi:

“Dün akşam Düzce Üniversitesi Araştırma hastanesine 20:30 sıralarında Ayşenur isimli bir hemşirenin babama yaptığı hakaretten dolayı yaptığım şikayettir. Serum takacağı için kolunu alkollü bezle silip, ‘Bu ne pislik, duş al’ diye ithamda bulunmaz ki herkesin içinde. Burası Acil, babam bayılıp gitti oraya, duş alıp parfüm sıkıp da mı gidecekti?”

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (26)
ACİL DOKTORLARI 1 yıl önce
Savaş sizden ricam Düzce'de kaç doktor kalmış?Neden kalmamış?Neden istifa etmişler özellere geçmişler?Devlet ve ilçe acillerini kaç doktor çeviriyor bunu da haber yapın. Ülkede atayacak doktor sayısı sıfır ve devlettekiler de kaçıyor.Tehlikenin farkında mısınız?
gerçekler 1 yıl önce
Yav uydurmayın hemşireler altlarını bezliyor temizliyor haberiniz yok
1 yıl önce
Ne oldu alkış bitti mi?
entellektüel 1 yıl önce
ya lütfen haber yapmak için haber yapmayın. cimere hergün yüzlerce kurum şikayet ediliyor. sırf uğraşmak için uğraşılmaz, amacınız ne? hastane mi? yönetim mi? doktorlar mı? hemşireler mi?
bu hastanede şifa bulan, memnun kalan yüzlerce hasta var. onları da haber yapınız o zaman...
Üniversiteli 1 yıl önce
Akçakoca Belediyesi bitti şimdi Üniversite hastanesi başladı. Vardır bu işin içinde bir iş . Hastanenin hiç mi iyi yönü yok
Eda 1 yıl önce
Veriyorlar parayı okutuyor lar özel okullarda hemşire yapıyor lar hiç yapabilirmi yapamazmi diye düşünen yok parası olan yaşıyor olmayanda böyle muhamele görüyor malesef..
Kürşat Yılmaz 1 yıl önce
Hakaretsiz, küfürsüz, insanların hak ve hukukuna riayet eden ancak Öncü Haber ile ilgili olduğu için yayınlamaktan imtina ettiğiniz ne çok yorum var...
Müdürümde Müdürüm 1 yıl önce
Hastanenin BaşMüdür, Müdür, Yardımcıları nasıl o noktalara gelmiş. liyakat esas alınmış mı? Personelle ilgili kişi bu işin yetkinliğinde mi hepsi araştırılmalı. Hastane yönetimi kimlerin elinde.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
açık