banner851

banner955

HİZMET ADIYLA HEZİMET YAŞATIYORLAR

Her gün yüzlerce hasta ve hasta yakının beklemek zorunda kaldığı Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi otoparkında hiçbir ağacın bulunmaması nedeniyle vatandaşlar, yaz sıcağında serinleyecek gölge arıyor. Duruma tepki gösteren vatandaşlar, Üniversite ve Hastane yönetimini göreve davet etti.

Sağlık & Çevre 19.07.2021, 16:46 19.07.2021, 19:01
4444
banner986

Düzce’de sıcak ve bunaltıcı hava dalgası etkisini sürdürüyor. Yaz sıcaklarının tavan yaptığı Düzce’de, insanlar serinlemek için kendilerini dere kenarları ve gölgelere atıyor. Ancak, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesine tedavi olmak veya hasta yakınlarını ziyaret etmek için giden vatandaşlar, beklemek zorunda kaldıkları ve hiçbir ağacın bulunmadığı otopark alanında, değim yerindeyse bunaltıcı sıcak havalarda tam bir eziyet çekiyor.

Düzce’de günde yüzlerce hasta ve hasta yakının gitmek zorunda kaldığı Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi çevresinde, hiçbir dikili ağaç bulunmazken, vatandaşlar serinlemek için klimaların çalıştığı hastane koridorlarına girerek serinlemeye çalışıyor. Bu durum ise, hastane koridorlarında büyük bir yoğunluk oluşmasına neden oluyor.

Koronavirüs salgının etkisini sürdürdüğü şu günlerde, uzmanlar vatandaşların kalabalık ortamlardan kaçınılması gerektiği uyarısında bulunurken, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesinin bahçesinde, bunaltıcı yaz sıcağında serinleyecek yer bulamayan hasta ve hasta yakınlarının, hastane koridorlarında serinlemeye çalışması, Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınına adeta davetiye çıkartıyor.

Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar, dört tarafı ormanlarla çevrili Düzce’de, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi otoparkı ile çevresinde hiçbir ağacın veya gölgelik alanın bulunmamasına büyük tepki gösteriyor.

Bu konu ile ilgili Düzce Üniversitesi ve Hastane yönetiminin harekete geçmesini isteyen vatandaşlar, “Hastane yönetimi kendileri klimalı odalarda otururken, vatandaşlar hastane otoparkı ve hastane önünde bu aşırı sıcaklarda büyük eziyet çekiyor” dediler.

Haberimizin ardından Rektör açıklama yaptı...

Haberimizin ardından konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, "Hastane otoparkında yapım ve hastane servislerinde tadilat ve inşaat devam ediyor. Geçen hafta yaklaşık 25 milyon maliyetli bir ihale yaptık. Yeşillendirme zamanı malum Ekim ayı. İnşallah Ekim ayı içerisinde altyapı tamamlanmış olacak çiçeği böceği ile" diye konuştu. 

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (15)
Eski siyaseti 1 yıl önce
Poliklinik girişi acil ağaçlandırılması yeşil Düzce'de bu ihanettir. Otopark yaptınız boş. Katlı yapın. Rektör Hanıma saygı duyarım. Lütfen yönetimi değiştir.
Aytekin 1 yıl önce
Elli kere yazdık şikayet ettik öncü haberden tık yok, kurum seçiyorsunuz heralde. Düzce sgk il müdürlüğünde klimalar kasten çalıştırılmıyor. Şikayetler sonucunda mahkumlara verilen haklar gibi günde iki saat klima çalıştırma imkanı verildi. Ne vatandaş dayanabiliyor ne çalışan o sıcağa. Resmen ırgat muamelesi yapılıyor. Artık haber mi yaparsınız valilik mi el atar bilmem. Müdür izinde ve ben gelmeden klima açmak yok diyor sanırsın diğerleri ırgat
Düzceli 1 yıl önce
Şuraya iki ağaç dikmeyi akıl edemeyen projede emeği geçenleri tebrik ediyorum
Baran 1 yıl önce
Çocuk acilde doktor yok doktor aile hekimi görev yapıyor ne kıymeti var cocuk acilin artık rektörü göreve davet ediyorum. Yapamayacaksa yapacak kişi geçmeli liyakat önemli
Konuralp li 1 yıl önce
Gidin üniversite hastanelerine girişte kapalı açık ve vâtandaşın hatasını bekleyeceği yaşam alanı vardır. Düzce'de yok. Doktorların arabaları önemli vatandaşın önemi yok yazık
Semih 1 yıl önce
Yorum yapan solculari koministleri anlayamiyorum.5 yildizli hastane yapilmis..yok agac.yok golge..agac dikilse siz onada karsi cikarsiniz.hadin basin gidin..yAllah
metin 1 yıl önce
Düzce belediyesi merkezde hiç ağaç bırakmadı onu niye yazmıyorsunuz .
Atınç 1 yıl önce
Oldu olacak çardakta Koysunlar Mangal ve Semaverde çayda Yapılır!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
parçalı az bulutlu