banner851

banner955

İHTİYACIN GİDERİLMESİ İÇİN BİR ADIM DAHA

104. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası kapsamında münhal kadrolar açıklandı. Düzce’ye 4’ü uzman 11 doktor kadrosu tahsis edildi.

Sağlık & Çevre 21.04.2022, 17:04
4516
İHTİYACIN GİDERİLMESİ İÇİN BİR ADIM DAHA

Sağlık Bakanlığı tarafından 104. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası kapsamında münhal kadrolar açıklandı. Açıklanan kadrolarda Düzce’ye 4’ü uzman 11 doktor kadrosu tahsis edildi. Düzceliler’in sağlıkta müjde haberlerini duymaya alıştığı AK Parti Genel Merkez Kadın kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’den geldi.

Keşir sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Düzcemiz'in sağlık kadrosunu 11 hekim daha katılıyor. Aralarında, Devlet Hastanemiz için FTR, Nöroloji, Enfeksiyon ve Üniversite Hastanemiz için Farmakoloji ve Anatomi uzmanlarının da bulunduğu 11 hekim kadrosu açıldı. Atamaların şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

‘İlimizin hekim ihtiyacı gideriliyor’

Açılan yeni kadrolarla ilgili emeği geçen devlet büyüklerine teşekkür eden İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, “İlimizin hekim ihtiyacının giderilmesi adına bir adım daha atılmış oldu. Fizik tedavi, nöroloji, enfeksiyon hastalıklarına kadro takviyesi olacak. Akçakoca, Gümüşova ve Sağlıklı Hayat Merkezi’ndeki pratisyen hekim ihtiyacımız da giderilecek.” dedi.

Üniversite Hastanesi’ne de devletten kadro

Öte yandan özerk statüye sahip olan ve Düzceliler’in yönetim anlayışından dertli olduğu Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne de eğitim amacıyla Farmakoloji ve Anatomi uzmanı kadrosu açıldı.

Yorumlar (6)
Düzceli halk anatomi dokt 8 ay önce
Farmakoloji anatomi doktorunu ne yapalım. Çocuk doktoru kadın dogum doktoru istiyoruz
Düzceli 8 ay önce
Uzmanlaşan düzceden kaçıyor yerine yeni mezunlar gelihor hiç bişeyden anladıkları yok öksürükten boğuluyorum iki sefer aynı doktora gittim 3 cüncüde ben israr ettim röntgen çek diye oxaman anladı alerji diye bide keşke çektirseydik diyor
KÜRŞAT YILMAZ 8 ay önce
Haberin başlığında Ayşe Keşir Hanım'ın resminin olmaması ilginç...
Kaçırdı herhalde bu atamayı...
Hastalik 8 ay önce
Çocuk acil ve kadindogum gerekli acillerde çocuklarda sıra beklemekten mahvolduk
Hekim 8 ay önce
Adı üstünde ( zorunlu hizmet )vatandaşa bu tarz haberleri reklam gibi vermek artı yazmıyor artık.Gelenleri kaçırtmadan burada tutabilecek toplumsal ve sosyolojik bir zihniyet dönüşümüne ihtiyaç var…Yılda 2 zaten atanıyor bu arkadaşlar(,)
Uzman Doktorlar nerde 8 ay önce
Nöroloji doktoru Prof. Hulusi Keçeci, Prof. Yıldız Değirmenci nerede? Üroloji uzmanı Prof. Ali Tekin, Doç. Dermatolog Emin Özlü vs. nerede? Kaliteli hocaları kaçırdınız, pratisyeni müjde diye veriyorsunuz… Kardiyolojide bir tane prof. hoca yok. Düzce sağlıkta rezil durumda…
Yeni Sayımız