banner851

banner614

İKİ MARKETTE FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ

Düzce’de, işyerlerinin önüne gelişigüzel eklenen sundurmalar tehlike saçıyor. Yoğun kar yağışı sonrası şehir merkezindeki bazı marketlerin sundurmasının çökmesi kaçak yapılara göz yuman ve denetim yapmayan Düzce Belediyesi’ne gözleri çevirdi. Çökme anında surdurmanın altında çalışan ya da müşterinin olmaması ise tek teselli oldu.

banner619
Sağlık & Çevre 18.01.2021, 16:45
7575
İKİ MARKETTE FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ

Düzce’de izinsiz şekilde market ve iş yerlerinin önüne yapılan sundurmaların insan hayatını nasıl tehdit ettiği son kar yağışı ile birlikte ortaya çıktı.

Düzce Bahçeşehir Bağlantı Yolu üzerinde bulunan Halkmar Market ile Körpeşler Mahallesi’nde bulunan Değirmen Market’in sundurmaları, yoğun kar yağışı ile birlikte çöktü. O sırada sundurmaların altında kimsenin bulunmaması, facianın önüne geçti.

İki marketin sundurması çöktü

Bahçeşehir bağlantı yolu üzerinde bulunan yerel market Halkmar’ın sundurması, müşterileri içerideyken büyük bir gürültü ile çöktü. Market müşterileri o anda, büyük bir panik yaşarken, o dakikalarda çöken bir sundurma haberi de Körpeşler Mahallesi’nden geldi. Körpeşler Mahallesi’ndeki Değirmen Market’in sundurmasının çökmesi ile alışveriş yapan müşteriler market içinde mahsur kaldı.

Market sundurmaları izne tabi değil

Yaşanan bu iki olayın ardından, üzerlerinde karların birikmesi ile çöken sundurmalarının güvenirliği tartışmaya açılırken, konu ile ilgili Düzce Belediyesi’nin nasıl bir önlem alacağı merak konusu oldu.

Bilindiği gibi işyerlerine sonradan eklenen sundurmalar için Düzce Belediyesi bünyesindeki Estetik Kurulu’ndan izin alınıyor. Kurul işyerinin konumu ve gerekli şartların sağlanıp sağlanmadığı gibi kriterleri göz önüne alarak talebi ya onaylıyor ya da reddediyor. Ancak Düzce genelindeki marketlerin tamamı sundurmayı izinsiz şekilde ekliyor. Hem izin hem de denetimden yoksun bir şekilde inşa edilen bu sundurmalar kar yağışı ve şiddetli rüzgar gibi durumlarda yerle bir oluyor.

Belediyenin imar ve zabıta müdürlüğü göreve!

Öte yandan, bazı esnafların işyerlerini büyütmek amacıyla kullandıkları yöntemlerin başında gelen sundurmaların, Düzce Belediyesi tarafından denetlenmemesi ise tartışma konusu oldu. Belediyenin imardan sorumlu biriminin bu konuya daha fazla hassasiyet göstermesi ve zabıtanın da denetimleri sıklaştırması önem taşıyor.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (15)
Para para para 9 ay önce
Belediye ve zabıta bu tür yapilara fazlasi ile göz yumuyor. Parayı ver kaldırımı işgal hakkın var
Birol beye 9 ay önce
Birol bey;o sundurmalar ruhsatlı olsa bu kadar kar yağışında yıkılmazlar.plansız projesiz usta kafasıyla yapılanların hali bu işte
Sercan S. 9 ay önce
Belediye kapı kapı dolaşıp sundurma kontrolü mü yapacak! Eleştirmek için iyice bokunu çıkardınız arkadaş. Sokakta yürüyen adamın ayağına taş değse devleti sorumlu tutuyorsunuz.
Ankaradaki Düzceli 9 ay önce
Belediye mı denetleyecek güldürmeyin adamı. Otopark camiinin girişinde balıkçı sağdan çıkmış, akdoğan, cihat ham.soldan sundurma yapmış yetmezmiş gibi malları da sokağa koymuş. Bir araçta park etti mi gir girebilirsen sokağ
Ramazan 9 ay önce
Resmi gazetede yayınlanan kanun ve yönetmelikler bu tür yapılaşmayı yasaklıyor. Yerel yönetimler denetim yapmıyor. Oy uğruna serbestçe ucube yapilasmalara izin veriliyor. Kimin çıkar sağladığı belli değil. Olan vatandaşa oluyor. Yazık
"Aziz Türk Milleti 9 ay önce
"Düzce Belediyesi neden denetlemiyor" sorunuza Belediyeden yanıt; KOMİSYONUMA DOKUNMA! :) :) :)
Aa 9 ay önce
Üniversiteye giderlen bir cafenin de sundurması çökmüş.
Uzman. 9 ay önce
BELEDIYE DAHA ŞIKAYET ETTIKLERIMIZI ÇOZMEDI.NUSRETTIN mh.323.sokak Albayrakoglu apt.No.1in arka tarafa cekme mesafesine resmen kulube yapmiş.Hala onu yikmadi..Her turlu olumsuzluklara göz yuman belediye..Biz yapinca hemen koşa koşa geldin.Ulusal basinami verelim illa...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın