banner851

banner955

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ AÇIKLADI!

400 bin nüfusa sahip olan Düzce’de, 3 ayda 1 milyondan fazla hasta sağlık kuruluşlarının yolunu tutarken, en yoğun başvuru acil servislere oldu.

Sağlık & Çevre 28.04.2022, 18:30 29.04.2022, 13:08
1829
İL SAĞLIK MÜDÜRÜ AÇIKLADI!

2 milyon 400 bin hasta muayene edildi

Sağlık kuruluşlarına başvuran hasta sayıları hakkında bilgiler veren Düzce Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, “2018 yılından bu yana hekim sayımızı belirli bir seviyede artırdık. Burada 140 hekimden 200’lere kadar ulaştık. Bunun neticesinde baktığımız hasta sayısı da, hekim sayısına dengeli olarak artış gösteriyor. 2021 yılında il genelinde 2 milyon 400 bin hasta muayene edildi. Bu rakamın 1 milyon 200 bini Atatürk Devlet Hastanesinde bakıldı. 1 milyon 400 binde aile hekimliklerinde bakıldı. Bunun yanı sıra oran olarak baktığımız zaman ilimizin nüfusunu 400 bin olarak düşündüğümüzde bir hasta 8.8 kere ilimizdeki sağlık tesislerini ziyaret ettiğini, tedavi ve hizmet aldığını görmekteyiz” dedi.

19 istasyon ve 40’ın üzerinde ambulans

Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz yaptığı açıklamada; acil sağlık ekiplerinin 41 bin vakayı hastanelere taşıdığını, evde sağlık hizmetlerinde ise 30 bin ziyaret gerçekleştirildiğini ifade etti. Düzce Sağlık Müdürü Yılmaz; “Ayrıca acil sağlık hizmetlerimizde var. Burada da 40 ile 41 bin civarında vatandaşımıza evinden ya da olay yerinden, kaza mahallinden alıp hastanelerimize nakil yapmış ekiplerimiz. Buda çok önemli bir hizmet. Yaklaşık 19 istasyon, 40’ın üzerinde ambulans ile arkadaşlarımız acil sağlık hizmetini yürütmeye çalışıyor. Bunun yanında olmazsa olmaz çok önem verdiğimiz Kanuni Sultan Süleyman’dan itibaren uygulanan evde sağlık hizmeti. Burada da 30 bin civarında ev ziyareti gerçekleştirdik. Yaklaşık 4 bin hastaya ulaşmışız ancak evde bakım hizmeti alan hastalarımız tedavi oluyor ve zaman zaman iyileşiyorlar. İyileşen vatandaşlarımız ise evde bakım hizmetinden çıkartılıyorlar. Burada toplamda baktığımızda sağlık hizmetinin yüzde 65 gibi bir oranı Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesislerinden alındığını görmekteyiz” dedi.

Düzce'de yaklaşık 250 bin kişi acil servise müracaat etti

Düzce’de 2022 yılında ise pandeminin etkisini azaltmasıyla birlikte sağlık kuruluşlarına ilk 3 ayda yoğun bir başvuru olduğunu belirten Dr. Yasin Yılmaz, "2021 yılında pandemi ile ilgili bir takım çalışmalarımız oldu. Bu istatistiklere onlar dahil değil. Filiyasyon hizmetleri ve aşılama hizmetleri az önce saydığımız rakamlara dahil değil. 2022 yılında pandeminin hafiflemesiyle birlikte ile vermiş olduğumuz katma değeri olan çalışmalarımızda devam ediyor. 2022 yılının ilk 3 ayında yaklaşık 1 milyon üzerinde hasta 3 aylık süreçte sağlık tesislerinden hizmet almışlar. Burada özellikle vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz hizmetin kalitesini ve çeşitliliğini artırma noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Burada Düzceli vatandaşlarımızın bizleri kalplerine alması ile el birliğiyle hep birlikte çalışmalarımızı yürütmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Düzce'de yaklaşık 250 bin kişi acil servise müracaat etti. En çok ziyaret acil servise gerçekleştirilirken, dahiliye ve ortopedi sırasıyla takip etti.

banner844
Yorumlar (7)
Ahmet Yanı 8 ay önce
Ambulansta çalışan bir sağlık personeli olarak gittiğimiz hastaların yüzde yetmişi kendisi hastaneye gidebilir durumda olan insanlar ve maalesef devletin imkanlarını suistimal ediyorlar
ergin 8 ay önce
bu övünülecek bir istatistik değil.
öksürse ambulans 8 ay önce
öksürse ambulns çağıran milletiz.ama yine akp naabdı ki.eskiden bırak ambulansı taşıt bulup hasta taşımak bile çoğu zman zordu.şimdi ambulans en ücra yere ücretsiz.batılaılara özendiğimiz hava ambulans cabası.ama yine bu millete yaranamıyorsun.iki dakika gecikti diye ambulans tekmeleyenlere hizmet fazla.
glodıo 8 ay önce
Bu sayılar Japonya da olsa önce sağlık bakanı intihar ederdi.Hasta sayısını artırmakla övünmek sadece bize mahsus bir meziyet.Bu duruma gerçek vatansever bir ekibin müdahale etmesi gerek.
noname 8 ay önce
yüzde kaçı suriyeli onuda söyleseydi keşke
KÜRŞAT YILMAZ 8 ay önce
Bu kadar hastalık sahibi olduğumuz için üzülmeli miyiz? Yoksa bu kadar hizmet aldığımız için sevinmeli miyiz?
Düzceli... 8 ay önce
Kim ne derse desin yasin müdür geldiğinden beri düzcemizde sağlık alanında ilerleme var.
Hemde çok ilgili düzce halkıyla vatandaşıyla da. Takdir ediyoruz. İnşAllah daha güzel işlere imza atar.
Yeni Sayımız