banner851

banner614

İLK DOZ AŞILAR 60 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA YAPILIYOR

Tüm dünyada küresel çapta büyük tehdit oluşturan Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı toplumsal bağışıklığın sağlanabilmesi için sürdürülen aşılama programı kapsamında aşı randevusu sırasında tercih eden vatandaşlara BioNTech aşısının birinci dozu bugünden itibaren Düzce’de uygulanmaya başladı.

banner619
Sağlık & Çevre 02.04.2021, 17:09 03.04.2021, 18:19
1518
İLK DOZ AŞILAR 60 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA YAPILIYOR

Şu ana kadar 2,8 milyon doz temin edilen BioNTech aşısının birinci dozlarının uygulanmasına Türkiye genelinde olduğu gibi Düzce’de de bu sabah saatlerinden itibaren uygulanmaya başladı.

Sinovac ve BioNTech firmaları tarafından üretilen aşıların ikisinin de bulunduğu hastanelerden randevu alanlara tercihleri soruluyor ve buna göre ilgili aşının birinci dozu uygulanıyor.


Bu kapsamda Düzce Atatürk Devlet Hastanesine gelen ve BioNTech firması tarafından üretilen aşının birinci dozunu yaptırmasının ardından, bir süre hastanede bekletilen vatandaşlarda herhangi bir yan etki oluşmadı.

Aşı randevuları

Randevular, mobil uygulama veya internet üzerinden oluşturulabildiği gibi telefonla da alınabiliyor.


Öncelikli grupta olan vatandaşlar, "mhrs.gov.tr" ve "enabiz.gov.tr" siteleri ile Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ve e-Nabız mobil uygulamaları üzerinden randevularını oluşturabiliyor.

Kovid-19 aşısı olacak, mobil uygulama veya internetin yanı sıra "MHRS Alo 182" hattını arayarak da aşı randevularını alabiliyor. Vatandaşlar, kendilerine en yakın aile hekimlikleri ile tüm kamu, özel ve üniversite hastaneleri için randevularını oluşturabiliyor.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (0)