banner614

İNÖNÜ PARKI ‘ÇÖP PARK’A DÖNÜŞTÜ

banner619

Yılın bu zamanlarında vatandaşların uğrak yeri olan İnönü Parkı yerlere atılan ve temizlenmeyen çöpler nedeni ile ‘çöp park’a dönüştü. Ayrıca parkta Düzceliler’den çok, Düzce’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların vakit geçiriyor olması da tepkilere neden oluyor.

banner846
Sağlık & Çevre 16.06.2018, 14:15 17.06.2018, 15:24
1994
banner844

Okulların tatil olması ve yaz ayının gelmesiyle birlikte vatandaşlar Düzce merkezde bulunan parkları mesken tuttu. Şehir merkezindeki sınırlı yeşil alanlardan olan İnönü Parkı’na akın eden vatandaşların geride bıraktığı görüntü ise “Bu kadar da olmaz” dedirtti.

İnönü Parkı’nın hali içler acısı
Vatandaşların, yanlarında getirdikleri yiyecek ve içecekleri oturdukları yerde bırakarak parktan ayrılması İnönü Parkı “Çöp Park”a dönüştürdü. Kentin tam merkezindeki parka atılan çeşitli ambalaj atıkları, pet şişeler, parti bayrakları, atık otomobil lastikleri ile içler acısı bir hal alan park adeta kaderine terk edilmiş vaziyette.

Avni Akyol’da durum farklı
Durum İnönü Parkı’nda böyle iken Avni Akyol Parkı’nda daha farklı bir görüntü hakim. İnönü Parkı’na göre daha bakımlı ve temiz görünen park temizlenmiş görüntüsü ile dikkat çekiyor.

Düzceliler değil yabancı uyruklu vatandaşlar vakit geçiriyor
Düzce’de ailelerin boş zamanlarında çocuklarıyla hoşça vakit geçirebilmesi amacıyla yeniden düzenleme getirilen parklarda, Düzcelilerden çok yabancı uyruklu vatandaşların vakit geçiriyor olması da vatandaşların tepkisini çekiyor. Parklarda rahatça vakit geçirmek isteyen Düzceliler bu duruma da çare bulunması noktasında yetkililerden çözüm bekliyor.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (41)
Orhan 3 yıl önce
Kovun bunları ailece insanlar dışarı çıkamıyor.Pislikten geçilmiyor...
Düzceli vatandaş 3 yıl önce
Sanki bizim milletimiz çok temiz pis insanlarız bizde
Engin 3 yıl önce
Arkadaşlar buradan ne söylerseniz boş 3 5 gönüllü seçim çadırı gibi çadır kurup imza toplayarak bu imzaları valilik veya başbakanlığa cumhur başkanlığına verecek baskayolu yok burda yazılanları sizler bizler okuyoruz ve birşey değişmiyor
Gerçek duzceli 3 yıl önce
Ver mehteri verrr
Sn.Vali Beye 3 yıl önce
Sn vali kafilerle genc genc afganlilar iraklisi suriyelisi artk gonderin.mahallelerde yavaş tan kavgalar cikmaya basladi gencler arasinda.kadinlar surekli dogurmann pesinde.Artik gonderin.Apartmanlarda onlarla oturmakdan rahatsiziz.Birimiz katil olmadan gitsinler..
Oğuz 3 yıl önce
İnönü parkında çöp mü? Orası zaten çöplük,sadece yeşil alan olmalı eskı den oldugu gibi,acilen o parkın içinde ne varsa kaldırılmalı.
Kemalettin Vatansever 3 yıl önce
Her gün işten gelirken rahat 2-3 tane 5-6 kişilik grup görüyorum böyle. hebe hübele bağıra bağıra konuşuyorlar. Kardeşim burası Arabistan ya da Suriye değil burası Türkiye. Burada medeni ve saygılı olmak zorundasın. Olamıyorsan geri dön.
Vatandaş 3 yıl önce
Ben anlamıyorum onlar burada gezsın eylensın peki ülkelerini kim kurtaracak bizim dedelerimiz canakkalede carpişmayıp yunanıstana bulgarıstanamı kactı leplebı gıbı mermıye kapa uzattı kazma kurak ac susuz 13. 14 15 yaşlarında ana kuzuları şehit oldu buna care bulmalıyız bu sorunu cözmeliyiz hasta yaşlilar tamam ama zımba gibi gencler ne yapıyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15°
hafif yağmur