banner851

banner614

İNŞAAT BAŞLAYALI BİR YIL GERİDE KALMIŞTI

Düzce Belediyesi, hava şartlarının çalışmaları yavaşlattığı gerekçesiyle açılışı aylardır ertelenen Millet Bahçesi’nde artık sona yaklaşıldığını belirterek son rötuşların yapıldığını açıkladı. 1 yıllık inşaat süresinin geride kalmasına karşın yaz aylarında nefeslenecek bir alan bulamayan Düzceliler’in bir an önce açılmasını beklediği alanın hizmete alınacağı tarihle ilgiliyse bilgi paylaşılmadı.

banner619
Sağlık & Çevre 29.07.2021, 12:35 30.07.2021, 17:18
2267

 ‘Milletin olanı, millete açıyoruz’ sloganıyla Düzce Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle Avni Akyol ve İnönü parklarını içine alan 27 bin metrekarelik alanda başlayan Milet Bahçesi çalışmalarının başlamasının üzerinden 1 yılı aşkın bir süre geçti. 10 ayda bitirilerek geçtiğimiz mayıs ayında hizmete açılması planlanan Millet Bahçesi için bu tarih haziran ayı olarak revize edilmiş ancak beklenen açılış halen gerçekleşmedi.

GECİKME TEPKİ ÇEKİYOR

Temmuz ayının sonuna yaklaşılırken taahhüt edilen açılış süresinin üzerinden 2 ay geçmesine karşın parkın açılışa hazır olmaması tepki çekmiş, vatandaşlar tam normalleşmenin başlamasıyla yeniden sosyal yaşamın hareketlendiği yaz aylarında merkezde nefes alacak yeşil bir alanın olmamasından dert yanmaya başlamıştı. Çalışmaların Düzce’nin İstiklal Caddesi olan Spor Sokak’ı ortadan ikiye bölmesi de zaten salgın nedeniyle darda olan esnafı zor durumda bırakmıştı.

BELEDİYE: ‘AÇILIŞ İÇİN SON RÖTUŞLAR YAPILIYOR’

Son zamanlarda sürekli ‘Ne zaman açılacak?’ sorularının sorulmaya başlandığı Millet Bahçesi için Düzce Belediyesi’nden yeni bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada açılış için tarih verilmese de hazırlıkların son aşamaya geldiği kaydedilerek, “Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün göreve geldikten sonraki ilk icraatlarından biri olan ve kent merkezinin çehresini tamamen değiştirerek modern bir görünümüne kavuşturacak Millet Bahçesi açılışa hazırlanıyor. Yaklaşık 27 bin metrekarelik bir alana yayılan ve içerisinde Millet Kıraathanesi’nin de olacağı Millet Bahçesi’nde son rötuşlar yapılıyor.” denildi.

‘AÇILDIĞINDA FERAH BİR BÖLGE OLACAK’

Açıklamada yoğun yağışların çalışmaları aksattığı belirtilirken, “Millet Bahçesi çalışmalarına güneşin yüzünü tekrar göstermesi ile hızlandıran ekipler, bahçe içinde çiçeklendirme yaparken gençlerin spor, çocukların ise gönüllerince eğlenebileceği oyun gruplarını da monte ediyor. Yürüyüş yolları, aktivite parkları ve yeşil alanların olacağı Millet Bahçesi açıldıktan sonra Düzcelilerin gönül rahatlığı ile gezebileceği ferah bölgelerden biri olacak.” ifadelerine yer verildi.

2. ETAP YILSONUNA KADAR BAŞLAYACAK

Proje bitirilince Düzce, içerisinde oyun alanları yürüyüş parkurları, millet kıraathanesi ve oturma alanları olan yeşil bir alan kazanmış olacak. 18 Temmuz Stadyumu’nu da içine alan Millet Bahçesi 2. etap projesinde de yıl sonuna kadar ilk kazmanın vurulması planlanıyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (5)
Suriyelilere 2 ay önce
Yeni yatma/dinlenme alanı hayırlı olsun.
ONUR 2 ay önce
buraya 7/24 güvenlik ve kamera sistemi lazım yoksa 2 hafta sonra kaldırım taşını dahi sökerler
Yorum 2 ay önce
Millet bahçesi için dar ve sıkıştırılmış bir alan zaten var olan bir parkti düzenleme isteyen bir yerdi , millet bahçesi için sıfırdan daha büyük ve düzenli bir yer yapılıp örneğin melen park gibi bir park kazandirilabilirdi ve bu yapilan düzenlemelere zarar veren kendini bilmezlerede valiliğimiz cezai işlemler uygulamalı çünkü bunlar milli servettir
Düzceli 2 ay önce
Daha parkı parka dönüştüremeyen belediye, stadı ve okulu kaldırıp millet bahçesi mi yapabilecek?
Akif 2 ay önce
UZunmustafa Konak gazinosunu yıktınız yerine yenisini ne zaman yapacaksınız?yıkım ekibi