banner851

banner614

“İNSANÜSTÜ BİR ÇABAYLA HİZMET VERİYORUZ”

banner619

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Acil Bölümü’nde yetersiz doktor olduğunu ve saatlerce sıra beklediklerini belirten vatandaşlara cevap Hastane Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay’dan geldi. Son iki günde çocuk aciline gelen hasta sayısının 300 bandını geçtiğini belirten Başhekim Balbay, Öncü Haber’e verdiği bilgide, 8 asistan ve 1 pratisyen hekimle özverili şekilde çalıştıklarını söyledi.

banner846
Sağlık & Çevre 07.01.2020, 15:52 07.01.2020, 18:30
2626
banner844

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Acil Bölümü’nde  vatandaşlar yetersiz doktor sebebiyle saatlerce sıra beklediklerini iddia etti. Öncü Haber WhatsApp İhbar hattına gelen bilgilerde, hasta yoğunluğuna göre çocuk acilindeki doktor sayısının çok yetersiz olduğunu belirten vatandaşlar, acilde bir doktor ve bir hemşire olduğunu iddia etti.Öncü Haber ekibine çocuk acilindeki yoğunluk ile ilgili bilgiler veren Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, dün ve bugün çocuk aciline gelen hasta sayısının 300 bandını geçtiğini belirterek, acilde bulunan 8 asistan ve 1 pratisyen hekim ile  7/24 insanüstü bir  çabayla  hizmet verdiklerini ifade etti.

Tüm gün dururken bu hastaların saat 19:00 ile 24:00 arasında acile başvurmalarını kamuoyunun takdirine bıraktığını belirten Başhekim Balbay, bu saatlerde aşırı kapasite üzeri  bir yüklenme olduğunu kaydetti.
Son olarak Balbay, acilde görevli 8 asistan doktor ile yeni doğan bölümü, pediatri bölümü, yoğun bakım servisi ve poliklinik  hizmetlerinin de yürütüldüğünü belirtti.
 
 

Yorumlar (28)
Hakkı Bulut 1 yıl önce
Cahit hoca Urfadan geldiğinde sorun çözülür
Duyarlı 1 yıl önce
Başhekim çok haklı .bende aynı fikirdeyim.tüm gün otur otur sırf poliklinikte sıra beklememek için akşam olsun acile gideriz diyen çok zihniyet var.bu zihniyetten dolayı aciller dolup taşıyor sonra niye bu kadar çok sıra bekliyoruz oluyor.
Öğretmen 1 yıl önce
Gece acile gitme hususuna gelince anne baba gündüz çalışıp gece mecburen acilin yolunu tutuyor. Doktor sayısının yetersiz olduğu kesinlikle doğru. Sağlık konusunda duzce maalesef yetersiz.
Öğretmen 1 yıl önce
Allah var ordaki doktor ve çalışanların hakkı asla ödenmez. Abartmıyorum cennetti hak edercesine özveri ve zor şartlarda çalışıyorlar. Bende eski bir saglikciyim duzce üniversitesindeki çocuk acilindeki insanların emeğine 5 yildir sahidim.
Vatandas 1 yıl önce
1 oda olacağına 2 oda olsa doktor da bu kadar yorulmaz vatandaş da bu kadar beklemez
Çiçek 1 yıl önce
Kızım çocuk hastalıkları bölümünde yatarken birkaçı ile sohbet etme imkanım oldu .bölümden birçok istifa olmuş ve çalışan 6-7 kişi kalıp gün aşırı nöbetlere dönüyorlarmış.üstelik gece nöbetlerinde sadece acile değil servis yoğun bakımlara bakıp tüm doğumlara da giriyorlarmış.bu kadar yoğunluğa nasıl dayanabildiklerine şaşırırken , ertesi günde mesaiye devam ettiklerini duydum.bu insanlık dışı bir çalışma olup çok şaşırdım çok ta üzüldüm.burda saatlerce çalışan insanları eleştirmek yerine , neden bu sıkıntılara bölüm hocalarının çözüm bulmadığını sorgulamak lazım.
Empati 1 yıl önce
Resimde görünenin dışında görünmeyen tarafı da vardır belki. Doktor yok, doktor az diye şikayet ediliyor ama 5 asistan istifa etmiş yoğunluktan , 8 asistan sadece çocuk acile değil onun dışında servis , yoğun bakım , yenidoğan , kadın doğum bölümlerinede bakıyormuş. Basit bir matematik ile 8 doktorun ayda kaç nöbet tutuğunu ve bu kadar bölüme nasıl yetiştiğini sorgulamak lazım öncelikle. Doktorları eleştirmeden önce buna müsade eden yönetimi ve bu konudan haberi olduğu halde hiçbir şey yapmayan Sağlık Bakanlığını sorgulamak lazım. Sonuçta bu kadar kısa sürede 5 doktorun istifa etmesi normal gibi gelmiyor.
Hakan Özhan 1 yıl önce
Zamanında fetö fetö diye doktor kıyımı yapılırken ses çıkarmadınız şimdi ağlamayın!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27°
açık