banner851

banner955

İŞLETMECİLER UYARILDI…

Düzce Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Düzce Belediyesi işbirliğinde koronavirüs tedbirleri kapsamında gıda işletmeleri denetlendi. Ekipler, işletme sahiplerini kurallara uyması konusunda uyarırken, kurallara uymayan işletmelere cezai işlem uygulandı.

Sağlık & Çevre 05.08.2020, 15:16 07.08.2020, 09:51
1386
banner1032

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra tüm dünyaya yayılan ve küresel çapta krize neden olan Yeni Tip Covid -19 pandemisi tehdidi devam ediyor. Düzce’de vaka sayılarının her geçen gün artması üzerine Düzce Halk Sağlığı Müdürlüğü ekipleri ile Düzce Belediyesi zabıta ekipleri denetimlerini sıklaştırdı.

MASALARDA TUZLUK VE BAHARATLIK BULUNDURMAK YASAK!

Düzce şehir merkezi genelinde gıda işletmelerini denetleyen halk sağlığı ve zabıta ekipleri, işletme sahiplerine kurallara uyması konusunda uyarılarda bulundu. Kurallara uymayan işletmeler hakkında ceza uygulanacağını söyleyen ekipler, aynı zamanda masa üzerlerinde tuzluk ve baharatlık gibi materyallerin bulundurulmasının yasak olduğunu dile getirdi. Tuzluk ve baharatlık gibi materyallerin yerine paketler halinde tek kullanımlık tuz ve baharat kullanılacağını, yine masalarda kolonya ve dezenfektan malzemesi bulundurmanın zorunlu olduğunu ifade eden ekipler, işletmecilerin bu konuda hassasiyet göstermesini istedi.

GIDA İŞLETMELERİ SIK SIK ÇAMAŞIR SUYU İLE TEMİZLİK YAPMAK ZORUNDA…

Ekipler ayrıca işletmecilere ve personellere, gıda işletmelerin sık sık çamaşır suyu gibi çözeltilerle dezenfekte yapılması gerektiğini ve işyerlerinin camlarına koronavirüs önlemleri ile ilgili bilgilendirici broşürler asmalarının zorunlu olduğunu hatırlattı.

HABER: SAVAŞ ARI

banner844
Yorumlar (5)
Mehmet 2 yıl önce
Çatal bıçak kaşıklarında ambalajlanmış şekilde müşteriye servis edilmesi gerekiyor sağlık için
Vay be 2 yıl önce
Önce gidin düzcedeki o malum lüks cafelere bakın içerde sigara içiliyor akşam ne ararsan var
Vatandaş 2 yıl önce
Allah aşkına Muayne istasyonuna bi gelin araç Muayne istasyonunun kalabalığını sıkışıklığını görün virüs burda yokmu yaniii gelin görün
Kocyazi. 2 yıl önce
Öncelikle fırınların kontrol edilmesi lazım,hepsini demiyorum ama bazıları tedbirlere hiç uymuyor,70 yaşındaki adam sana maskesiz ve eldivensiz ekmek veriyor hiç hoş değil. Un
Demokrat 2 yıl önce
Esnaf zaten kan ağlıyor bu adamlar milleti daha çok geriyor.
Adam günde sattığı 3-5 çay ile geçiniyor.
Yapmayın arkadaş.
28
açık