banner614

KABUS DEVAM EDİYOR

banner619

İki yıldır tarlalarda ve her yerde görülen Amerikan Beyaz Kelebeği, Akçakocalıların korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Ağaçların her tarafını saran beyaz kelebekler, büyük zararlara yol açıyor.

Sağlık & Çevre 28.08.2018, 10:06 30.08.2018, 09:47
2341
banner785

Karadeniz bölgesinde ciddi zararlara neden olan Amerikan Beyaz Kelebeği kabusu devam ediyor. Tarlalara giren beyaz kelebekler, ciddi zararlara da yol açıyor. Akçakoca’da ağaçları istila eden Amerikan Beyaz Kelebeği, ağaçlara da ciddi zarar veriyor.

Bazı tarlaları saran beyaz kelebekler için yetkililer de tarla sahiplerine gerekli bilgileri veriyor ve çiftçilere bu konuda bilgi desteği sağlıyor. Yetkililer, Amerikan Beyaz Kelebeği konusunda uyarılarda bulunmayı da unutmuyor.

Akçakoca’nın bir çok bölgesinde yaygın olarak görülen ve kapıdan içeri giren tehlikenin ciddiyetini kavrayan bir çok üretici, gördüğü manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemiyor. Bir tarla sahibinin mücadelesinin yeterli olmadığını belirten uzmanlar da, konuyla ilgili topyekün ve bölgesel çapta bir mücadelenin yararlı olacağını vurguluyorlar.

Haber: M. AYDIN

Yorumlar (10)
Düzceli 2 yıl önce
Bu mahluku kuşlar tavuklar yemiyor. Yemiş olsalan bu kadar çoğalamazlar. Bununla başetmenin çaresi çok basit. ABC deterjanı sulandırın pompa ile ilaçlama yapın. Etkisini göreceksiniz.
Emrah 2 yıl önce
BU zararlıyla tüm Düzce mücadele etmeli yoksa bireysel mücadele bi işe yaramaz üç aşama mücadelesi olmalı yumurta lavra yetişkin herbir aşamada yok edilmelikli çoğalmasın tüm halk bu konuda bilgilendirilmesse inanın çok fazla artıcak .
Aa 2 yıl önce
Kimin umrunda?
Rektör 2 yıl önce
Rektör hanım alakalı, alakasız her konuda ahkam kesersiniz. Buyrun size bir konu.
Ziraat fakültenizi seferber eden görelim. Öyle boş işlerde açıklama yapmakla olmuyor.
Tarafsız taraf 2 yıl önce
Bilimsel çalışmadan bihaber diplomalı boş nesil. Çaresizsin
sorun çözülmeli 2 yıl önce
yeniden çıkmaya başladılar, dün bir kaç tane öldürdüm, bu sorun çözülmezse seneye daha da çok olacak bakın görürsünüz.
abdullah ilhan 2 yıl önce
HERKES CİMERE ŞİKAYET ETSİN ÜNİVERSTELER LABARATUARLAR YOKMU BUNLARI ARAŞTIRCAK BU GİDİŞLE DÜZCEDE AĞAÇ KALMAYACAK
Aga 2 yıl önce
Bahcenizde gordugunuz yilan kurbaga yesil baslari öldurmeyin. Kuslari vurmayalim ki. Bbu tur haserelerden bizleri korusun. Doganin dengesini bozmayalim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13°
kapalı