banner851

banner614

“KAN STOKLARIMIZ KRİTİK SEVİYENİN ALTINA İNDİ”

banner619

Kızılay Düzce Şubesi Başkanı Av. Halil Aydın, Ramazan ayı ve koronavirüs salgını nedeniyle kan bağışlarının asgari kritik seviyenin altına gerilediğini belirterek, 'acil kan bağışı' çağrısında bulundu.

banner846
Sağlık & Çevre 05.05.2021, 09:30 06.05.2021, 15:25
604
banner844

Ramazan ayı ve koronavirüsü salgını sebebiyle kan bağışlarında önemli bir düşüş yaşandı. Kan stoklarının yüzde 50 seviyesinin altına düştüğünü belirten Kızılay Düzce Şubesi Başkanı kritik seviyeye gelindiğini belirtti.

Düzce halkına acil kan bağışı çağrısında bulunan Aydın yaptığı açıklamada, “Koronavirüs pandemisinin etkilerinin artarak devam ettiği bu günlerde, mübarek Ramazan ayının da gelişiyle birlikte, gönüllü vatandaşlarımızın kan bağışlarına her zamankinden daha çok ihtiyaç duymaktayız. Hastanelerimizde tedavi gören ve kan bekleyen hastalarımızın ihtiyaçları yalnızca gönüllü bağışçılarımızın kan bağışlarıyla karşılanabilmektedir. Bağışlanan bir ünite kan ile üç kişinin hayatı kurtulmaktadır” diye konuştu.

“Sokağa çıkma kısıtlaması kan bağışına engel değil”

Düzce Kan Bağışı Merkezinin Ramazan ayında da bağışçılarımıza kesintisiz hizmet vermeye devam ettiğini dile getiren Aydın, “Krempark AVM önünde bulunan kan alma otobüsümüzde haftanın 7 günü kan bağışı almaktayız ve bağışçılarımız iftar sonrasında da saat 01:00’a kadar kan bağışında bulunabilirler. Sokağa çıkma kısıtlaması kan bağışına engel değildir. Kan bağışlamak isteyen vatandaşlarımız www.kanver.org internet adresimizden randevu alarak kan bağışına gelebilirler. Randevu alamayan bağışçılarımız için de, kan bağışında bulunduklarını gösteren gerekli belgeler kan alma otobüsümüzde düzenlenmektedir. 18-65 yaş arasındaki tüm vatandaşlarımızı kan bağışlayarak hayat kurtarmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (5)
vatandaş 3 ay önce
VATANDAŞ KAV BAĞIŞINDA BULUNUYOR BİR ÇOKOPRENS BİR MEYVE SUYU AMA İHİTİYACI OLAN VATANDAŞA BEDAVA ALDIĞI KANI NE KADAR FİYATA SATIYOR YADA VERİYOR ACABA HEP MERAK ETMİŞİMDİR
sadece insan 3 ay önce
Kızılay hiçbir dönemde bu şekilde kan zafiyetine düşmemişti.Sayın başkan şahsınızla ilgili değil ancak Kızılay adının itibarsızlaştırılmasından kaynaklanabilir mi??
sinan kambur 3 ay önce
Halil abi ALLAH senden razı olsun,fedakarlıklarından dolayı teşekkürler..
DÜZCELİ 3 ay önce
BAĞIŞCI SOKAĞA CIKAMIYO YASAK VAR KIZALAY KAN LAHAZIMDİYO BAĞIŞCI NE YAPACAK KIZALAYA KAN VERMEYE GİTSİNMİ GİTMESİNMİ.
Vatandaş 3 ay önce
Kan bağışı için randevu aldığınız zaman evinizle bağış yapacağınız güzergah arasında yasaktan muaf oluyorsunuz. Bu konuda tereddüt etmeniz gerekmiyor.