banner614

KANSER HASTALARINI SEVİNDİRİCİ HABER

banner619

Çağın hastalığı olarak nitelendirilen kanser hastaları için Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne kazandırılan kemoterapi ünitesinin açılışı gerçekleştirildi.

banner846
Sağlık & Çevre 14.05.2018, 13:08 15.05.2018, 09:07
2428
banner844

Çağın hastalığı olan kanserin tedavisi için Düzce’de önemli gelişme… Çevre illere gitmek zorunda kalan Düzceli kemoterapi alan hastalar için kemoterapi ünitesi açıldı. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde açılışı gerçekleştirilen ünite ile artık kemoterapi alan hastalar artık çevre illere gitmek zorunda kalmayacak.

“Giderek talepler artmaktadır”
Düzce İl Sağlık Müdürü İbrahim Özcan bu ünitenin önemine değindiği açıklamasında şunları kaydetti:

“Bugün burada Düzce’yi, çevre illeri ve tüm ülkedeki hastaları ilgilendiren Allah korusun çağımızın hastalıklarından en önemlisi kanserle ilgili ilaç tedavisinin yapıldığı tıbbi ismi kemoterapi olan bölümdeyiz. Burada yaklaşık 4-5 aydır aramızda olan tıbbi onkoloji uzmanımızın gayretleriyle birimin eksiklikleri giderilerek tıbbi tedavinin yapıldığı merkezdeyiz ve giderek burada talepler artmaktadır. Her nüfusun böyle bir hizmeti vardır ancak uzmanı olmayınca vatandaşlar çevre illere gidiyordu. Yavaş yavaş halkımızın burada tedavilerini yaparak vatandaşlara yardımcı oluyoruz.”

“Hasta sayımız giderek artıyor”
Medikal Onkoloji Uzmanı Yasemin Bakkal Temiz ise şu ifadelerde bulundu:

“Hastanemizde kemoterapi ünitesinin açılışını yaptık. Bu üniteyle hastalarımızın tedavilerini verebilmekteyiz. Ocak ayından itibaren hasta sayımız giderek artıyor ve halkımıza tedavilerini yaparak yardımcı oluyoruz. Tedavilerini burada uygulayabiliyoruz.”

Haber: M.AYDIN
Yorumlar (5)
Alı celik 3 yıl önce
Pet filmi çekilmiyorsa kemoterapi ne ise yarar hocam nasıl takip etmeyi düşünüyorsunuz
vahide aksan 3 yıl önce
Düzce ve bölgesi için büyük kazanım. yolu düşmeyen anlamaz Allah düşürmesin. Hizmet kalitesini artırmak için tedavi uygulanacak hasta ve yakınlarının bir araya getirilip eğitim verilmesi sağlanabilirse çok daha güzel sonuçlar alınabilir. Ne yenmeli,Kemoterapi sonrası nasıl bir süreç geçiriliyor, ne yaşarsanız hastaneye gitmelisiniz , hasta yakınlarının süreci nasıl yönetmeleri gerektiği gibi çok değerli bilgileri paylaşıla bilirse bu ünite de mükemmel bir çalışma olur.
Yorumcu 3 yıl önce
Kemo terapi ilknci bir kanser gbi aslinda.Bil miktarda radyasyon aliyor vucut
Berat 3 yıl önce
Çok geç kalmış bir hizmet
Admin 3 yıl önce
Tiroit tedavisinde uygulanan atom da varmiki
15°
hafif yağmur