banner614

KANUN GEREĞİ GERİ BIRAKILACAKLAR

banner619

Düzce Merkez’e bağlı Körpeşler Mahallesi’nde sayıları artan başıboş köpekler üzerine Düzce Belediyesi harekete geçti. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince bayıltılarak toplanan köpekler, hayvan bakım evine götürülerek kısırlaştırma işlemleri yapıldı.

Sağlık & Çevre 20.10.2020, 09:52 21.10.2020, 10:24
1722
banner785

Düzce Merkez’e bağlı Körpeşler Mahallesi’nde sayıları artan başıboş köpekler vatandaşlara korku salmaya başladı. Mahalle Muhtarı Ahsen çalışkan sürü halinde gezen köpeklerin bir olumsuzluğa neden olmaması için durumu Düzce Belediyesi’ne bildirdi.

Bunun üzerine harekete geçen Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri hassasiyetle yürütülen çalışmayla tasması olmayan başıboş köpekleri bayıltarak bakım merkezine topladı.

Toplanan sokak köpeklerinin hayvan bakım evinde, gerekli bakım, temizlik, aşı ve kısırlaştırma işlemi yapıldı. İşlemleri tamamlanan köpeklerin 5199 sayılı kanun gereği alındığı ortama geri bırakılacakları öğrenildi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (7)
Hürriyet Caddesi Sakini 3 ay önce
Köpekler bizi ısıracak diyoruz, belediye kısırlaştırdık diyor. Öpecek demedik.
CAN 3 ay önce
BEN ALMANYADA YASIYORUM SENE 1977 OGÜNDEN BERI TEK BIR BASI BOS KÖPEK GÖRMEDIM SOKAKLARDA DÜZCE BELEDIYESI IS YAPMIYO YAPSA SEHIR MERKEZINDE BASI BOS KÖPEKLER OLMAZ NOKDA
Kısırlaştırma 3 ay önce
Bu çalışmayı uygun bulmuyorum, bunu yapan vesile olan ön ayak olan herkes yanlış içindedir. O hayvanlarin bir sahibi var !
Redkit 3 ay önce
Isırsınlar yazmışsınız gidip kaç kez sokak hayvanlarının başını okşayıp sevdiniz acaba bana da saldırıyolar ama kaçmıyorum veya taş atmıyorum yanına usul usul gidip seviyorum hiç de ses etmiyo bi daha
..... 3 ay önce
Yazık hayvanlara neden böyle yapıyorsunuz bırakın gezsinler özgürce
C.a 3 ay önce
Hayvanları seviyoruz onlar birer canlı fakat çocuklar okul yolunda saldırıya uğruyor köpeklerden gecemiyorlar
3 ay önce
Kısır olmaları önemli zaten ısırsınlar sadece.
11°
açık