banner851

banner614

KAR KALINLIĞI 1 METREYE ULAŞTI

Bolu’nun önemli kayak merkezi Kartalkaya’da kar makinelerinin de yardımıyla pistlerdeki kar kalınlığı 1 metreye ulaştı. Hazırlıkların tamamlandığı kayak merkezinde sezon 25 Aralık’ta açılacak.

banner619
Sağlık & Çevre 23.12.2020, 16:20
3716
KAR KALINLIĞI 1 METREYE ULAŞTI

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan ve 2 bin metre rakımda bulunan Kartalkaya Kayak Merkezi'nde, aralıklarla yağan kar ve otellerin kar yapma makinelerinin de desteğiyle pistlerdeki kar kalınlığı 1 metreye ulaştı.

Kent merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunan ve her yıl binlerce tatilcinin tercih ettiği Kartalkaya Kayak Merkezi’nde bulunan oteller ise, sezon hazırlıkları tamamladı.

Kayak sezonunda kar kalınlığının 2 metreyi bulduğu ve 50 kilometre uzunluğundaki 25 pistiyle kayakseverlerin en çok tercih ettikleri merkezlerden birisi olan Kartalkaya, bu sene Avrupa’ya gidemeyecek olan tatilcilerin ilk tercihlerinden birisi haline geldi.

Koronavirüs salgını ve sokağa çıkma yasaklarına rağmen kayakseverlerin ilgi gösterdiği Kartalkaya Kayak Merkezi 25 Aralık tarihinde sezonu açmayı hedefliyor.

(İHA)

banner844
Yorumlar (2)
kasabanın bekçisi 10 ay önce
ooo kayak takımımı çıkarıyım(leğen)hemen gidelim hemen zaten parayı nerde harcayayım düşünüyordum 5 liram kaldı maaştan iyi oldu
Vatandaş 10 ay önce
Hastalık zamanı yapılan habere bak. Yazıklar olsun...