banner851

banner614

KARANTİNADA KALMASI GEREKİYORDU…

banner619

Düzce’de bir okulda müdür olarak görev yapan B.E. isimli kişinin koronavirüs nedeniyle karantinada kalması gerekirken herkesin sağlığını tehlikeye atarak Düzce Fen Lisesi’ndeki Dikey Geçiş Sınavı (DGS) oturumunda gözetmenlik yaptığı iddia edildi. Skandal sonrası Düzce Valiliği, olayla ilgili soruşturma başlattı.

banner846
Sağlık & Çevre 16.08.2020, 19:15 17.08.2020, 17:32
11911
KARANTİNADA KALMASI GEREKİYORDU…
banner844

İddiaya göre bir okulda müdür olarak görev yapan B.E.’nin birinci derece yakınının koronavirüs testi pozitif çıktı. Bunun üzerine B.E., 8 Ağustos tarihi itibariyle 14 gün ev karantinasına alındı.  Bu karara uymayan ve durumunu üstlerine bildirmeyen B.İ., 9 Ağustos’ta gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı (DGS)’nda Düzce Fen Lisesi’ndeki oturumda gözetmen olarak görev aldı.

B.İ. diğer gözlemcilere, sınavın bitmesinin ardından birinci dereceden yakının koronavirüse yakalandığını ve evde karantinada olması gerektiği halde sınav için evden çıktığını söyledi. B.E.’nin skandal itirafının ardından gözlemciler duyduklarına inanamadı.

VALİLİK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Düzce Valiliği, skandal olay sonrası harekete geçerek olayla ilgili soruşturma başlattı. Valilikten yapılan açıklamada, “Bugün bazı basın yayın organlarında yer alan, “Fen Lisesinde İnanılmaz  Olay COVİD-19 Karantinasında olması gereken öğretmen sınava girdi." haberiyle  ilgili; Valiliğimizce  inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (17)
Fenasi 12 ay önce
Belki para lazımdır. Millet hasta olur diye para kazanmasın mı? Biraz anlayışlı olun.
Okan karaca 12 ay önce
Duzceye geleli 4 sene oldu Ciner aracilig ile özel idare ye defalarca Düzce kızılcık köyü yolunun yapılması için dilekçe yazdık hiç bir gekisme yok hatta bana niye şikayet ediyorsun gibi diğer köy yolları tamamen yapıldı
Vatandaş 12 ay önce
Bu müdür salgın döneminde okul yönetecek. Yüzlerce öğrenci bu insana emanet edilecek. Yazık
Düzceli 12 ay önce
Adamın gözü aç üç kuruş para kazanacak diye insanların sağlığını tehlikeye atıyor okul müdürüymüş bu adama müdürlukmü yaptırılır
Milli eğitim Müdürü gerekli cezayı verir heralde
Deneyimli 12 ay önce
Müdürlerle ilgili olunca dosya kapatılır Düzce'de. Tecrübeyle sabittir
Ali Murat doğrusöz 12 ay önce
Eğer doğruysa gözetmenlik ücreti için milletin hayatını tehlikeye atmış. Yazık...
Ayıp Arkadaş 12 ay önce
Okumuş cahil olmasın insan
bu nedir 12 ay önce
Karantinada olması gerekiyorsa, bu bilginin sistemde akışı sağlanmalı ve gerekli kurumlara da bildirilmeli. Kaldı ki sınav görevi verilmiş ve tanı koyulmuş biriyse direkt irtibata geçilip bu göreve gitmemesi için farkı biri görevlendirilmeli. Bu nasıl iş yahu ?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın