banner851

banner614

KENDİNİ KÖTÜ HİSSEDENLER ÇALIŞTIRILIYOR İDDİASI

banner619

Düzce’de birçok şubesi bulunan yerel market Halkmarın koronavirüs şüphesi taşıyan personelini baskıyla çalıştırdığı ve koronavirüs testi yaptırmaya yanaşmadığı iddia edildi. Koronavirüs testi pozitif çıkan 4 market çalışanının karantinada olduğu teyit edilirken, kendini kötü hisseden mevcut çalışanların markette mesai harcamaya devam etmesi şikayet konusu oldu.

banner846
Sağlık & Çevre 06.04.2021, 18:39 07.04.2021, 11:05
9304
banner844

Geçtiğimiz aylarda etkili olan yoğun kar yağışında Bahçeşehir Bağlantı yolu üzerindeki şubesinin bir bölümü çöken ancak bu durumu yenileme yapıyoruz diyerek ört pas etmeye çalışan, Düzce yerel market zinciri Halkmar şimdi de koronavirüs skandalıyla gündemde. 

Halkmar Kervan şubesinde çalışan 4 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Salgına yakalanan 4 Halkmar çalışanı karantina kuralı gereği evlerinde istirahate çekildi.

İddiaya göre; son günlerde söz konusu şubede çalışanlardan bazıları kendilerini iyi hissetmeyince koronaya yakalanan iş arkadaşlarından virüs kapmaktan endişe duymaya başladı. Bu durumu dile getirmelerine rağmen market yönetiminin, çalışanları, duymazdan geldiği ileri sürüldü.

Market yöneticilerinin bu duyarsız tutumu nedeniyle korona olmaktan endişe eden çalışanlarla yakınlarının gerekleri mercilere şikayetlerini ilettikleri bildirildi.

Öncü Haber’in 0542 767 1881 numaralı Whatsapp ihbar hattına gelen şikâyette şu ifadelere yer verildi:

“Düzce merkezde bulunan Halkmar market Kervan şubesinde 4 personelde Covid çıktı. Hala şube açık. Ayrıca diğer personeller kendilerini iyi hissetmediklerini söylüyorlar. Market bazen tıklım tıklım oluyor. Düzce’deki vaka sayıları için çok endişe duyuyoruz. Başka yere şikayet etsek gereğinin yapılacağından emin değilim. İnsan hayatıyla oynamak bu kadar kolay olmamalı. İçerdeki personelin Covid olduğuna eminim. Ama şubede hala çalışıyorlar.

Personele baskı yapıyorlarmış. Hasta olduklarını test yaptırmaları gerektiklerini söylemelerine rağmen yöneticiler işlerine devam etsinler, daha kötü hissederlerse test yaptırmaya gitsinler demişler. Bu durumda polise de haber verilmesi gerekir mi? CİMER'e şikayet yazdık.”

ÖNCÜ HABER MERKEZİ

Yorumlar (11)
Düzceli 4 ay önce
Gitmeyin kardeşim başka marketmi yok
Delimut 4 ay önce
Aspragas haber baski v.s alakasi yok
Düzce'li 4 ay önce
Gene reklam vermedi mubabbeti anlaşılan
Aa 4 ay önce
Ört pas değil, ört bas.
Yetkili amirler göreve 4 ay önce
Daha ne olsun haber ihbar niteliği taşıyıp halkın sağlığını tehlikeye atmaktan savcılı soruşturma başlatabilir halk sağlığıyla oynamamalı marker işleri çok diye elemansız kalmaknistemiyoarlar sanirim hep de ordan alışveriş yaparım şimdi ...
Düzce sevdalısı 4 ay önce
Bu kadar vurdum duymazlık olur mu allah aşkına para bu kadar mı önemli bu halkmarın kaçıncı sıkıntısı marketi kapatsınlar 15 gün o covidli çalışanlar sağa sola değmiştir halk sağlığıyla oynamasına izin vermemeli devlet eyyyyy mevlüt kılıç
Ysmsn 4 ay önce
Fabrikalar atölyeler özel firmalar denetlenmiyor bu yüzden hasta olan insan çalıştırılıyor
Düzceli müşteri 4 ay önce
Yalan haber arkadaşlar ilgilenmeyin bu öncü haberle işleri güçleri halkmarı karalamak
ottoman 4 ay önce
karalamakla hiçbir yere varamayacaksın öncü biz halkmar müşterisiyiz.
baran 4 ay önce
isteyen istedigi yerden alir kafayi yemissiniz siz buyulu kafalar pirilpiril
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın