banner851

banner614

KERVAN KAVŞAĞI ÇİLE OLMAKTAN ÇIKIYOR…

Düzce'de trafik yükünün en yoğun olduğu noktalardan biri olan Kervan Kavşağı'nda iyileştirme projesinde akıllı sinyalizasyon sisteminin yapay zekâ kameraları test ediliyor. Yapılan ölçüm ve analizler sonucunda trafik yoğunluğuna göre trafik ışıklarının yanma süresi kısalıp uzayacak.

banner619
Sağlık & Çevre 15.08.2021, 09:45 16.08.2021, 17:36
2125

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün üzerinde hassasiyet ile durduğu Kervan Kavşağı için akıllı sinyalizasyon sistemi ölçümleri sürüyor.

Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Kervan Kavşağına kurulan yarı otonom akıllı kamera sistemlerinin test çalışmaları sürüyor. TEM ve D-100 Bağlantı Yolu, Bahçeşehir, Otogar, Kültür Merkezi, Adliye, İl Emniyet Müdürlüğü gibi noktaların geçiş güzergâhının kesiştiği kavşak için kurulan kamera sistemi ile araç yoğunluğuna göre geçiş süreleri ayarlanıyor.

Hafta sonu itibariyle Destek Hizmetleri Müdürlüğüne kurulan kamera sistemlerini kontrol eden paneller ile, araç sayısı verilerini günlük hatta 15 dakikalık periyotlar ile alınabilecek ve yoğunluğa göre yeniden düzenleme yapılabilecek.

ÇEVRECİ KAVŞAK OLACAK

Sürücülerin yakıttan ve zamandan tasarruf etmesinin yanı sıra karbon salınımın en aza indirilmesi ile çevreci kavşaklardan biri olan Kervan Kavşağının hava kalitesinin artmasında önemli katkısı olacağı öngörülüyor.

banner844
Yorumlar (11)
Sait somuncu 1 ay önce
Yine beceremediz.fevzi çakmak mahallesine gelmek yine çile.sorumlular bunun faturasını ödemesi lazım .yazıklar olsun
cedidiye nusrettin fevzic 1 ay önce
hiç dokunmayacaktınız eskisi gibi kalacaktı ışık mışık boş hikayeler zaman kaybından masraftan başka hiç birşey vatandaş pel perişan oldu yazıklar olsun yani yapboz yatınız memleketi
kkaraman 1 ay önce
Çarşıdan gelen araba D-100 karayoluna ve Fevzi Çakmak mahallesine gitmek için ne yapması gerekiyor onu da başkana soru verseydiniz keşke
Aa 1 ay önce
Ya bırakın. Yeşil dalgayı yapabilseydiniz, çığır açardınız.
duzceli 1 ay önce
Hiç birşey yapamadınız.şehiriçinden kervana gidebilmel için odogara dolaşmak lazım.her yeri her sokağı kapaddınız be.düzcenin içine eddiniz.
Öz Afganistan lı 2 ay önce
Yahu başkan göreve geldiği günden bu yana şu kavşak ve eski sanayi proje işinden çıkamadı bunlar olduğu gibi hava gazı
öz türk 1 ay önce
afganistana yAllah...
Can 2 ay önce
Yalandan yere resim çektiriyorlar.
murat 2 ay önce
Fevzi çakmak mahallesine gidebilmek için terminale gidiyoruz.D100 karayoluna çıkmak için 2 km fazladan yol yapıyoruz.Sizin yapacağınız iş anca bu kadar olur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın