banner851

banner614

KERVAN’DA İLK KAZMA 2 AY GECİKMELİ DE OLSA VURULDU

Düzce Belediyesi’nin aylar önce duyurduğu, trafiğin arapsaçına döndüğü Kervan Kavşağı iyileştirme projesi için ilk kazma 2 ay gecikmeli de olsa sonunda vuruldu. Projenin ön hazırlıklarına yönelik refüjlerdeki tabela, elektrik direkleri ve refüjdeki bitkiler kaldırıldı. Öte yandan çalışmalar kapsamında yarından itibaren doğu-batı yönü trafik akışı geçici süre ile kapatılacağı duyurularak sürücülerden alternatif güzergahları kullanmaları istendi.

banner619
Sağlık & Çevre 27.07.2021, 17:00 28.07.2021, 14:33
4073

İlk duyurusu aylar önce yapılan ve Ramazan Bayramı sonrası başlanacağı açıklanan Kervan Kavşağı iyileştirme Projesi için 2 ay gecikmeli de olsa ilk kazma vuruldu.

Bahçeşehir Bağlantı Yolu,  D-100 Karayolu, Anadolu Otoyolu, Adliye, Emniyet Müdürlüğü, Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Organize Sanayi Bölgesi gibi trafik sirkülâsyonunun yoğun olduğu Kervan Kavşağı’nın rahatlatması amacıyla başlayan iyileştirme çalışmaları kapsamında Düzce Belediyesi Fen İşleri, Destek Hizmetleri ve Park ve Bahçeler Müdürlükleri kaldırılacak olan refüjlerdeki bitki ve tabelaları söktü.

GEÇİCİ SÜREYLE TRAFİĞE KAPATILACAK

Öte yandan kent merkezindeki trafiği rahatlatması amacıyla uygulanacak olan proje çalışmaları kapsamında 28 Temmuz Çarşamba (yarın) gününden itibaren doğu-batı yönü trafik akışı geçici süre ile kapatılacağı açıklandı.  Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kısa süre içinde kavşaktaki çalışmayı tamamlamak adına gece de çalışmalarını sürdürecek. Ekipler ilk olarak dönel kavşağı akşam saatlerinde trafiğe kapatacak. Fevzi Çakmak ve Nusrettin Mahalleleri yönlerinde trafik, şehirlerarası terminaldeki dönel kavşaktan verilecek. Bu esnada belediye ekipleri de bordürleri döşemeye başlayacak.

BİTKİLER SAKSILANARAK KORUMA ALTINA ALINACAK

Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Kervan Kavşağı üzerindeki bitki ve ağaçları, Bahçeşehir yolu üzerindeki şantiyede koruma altına alıp saksılayarak bir kış geçmesinin ardından şehrin çeşitli bölgelerine dikecek.

Yorumlar (9)
buminhan 2 ay önce
VİYADÜK OLMADIKCA KAVŞAK BİTMEZ...KARAYOLLARI UZMANI
Dilek 2 ay önce
Sabahin 8.30unda trafiğe kapatıyorlar , ne kadar mantıklı ? Eski fiskonun ordan merak ışıklarına kadar kuyruk vardı . Belediye mi vatandaş için , vatandaş mi belediye için ? Her zaman olduğu gibi bı önceki diğerini beğenmiyor yazık vatandaşa
Aa 2 ay önce
Evveeett. Düzce’de bitmeyen yol kapatmalar.
şakacı 2 ay önce
kangren olan hastaya pansuman tedavisi olmaz, cerrahi müdehale gerekir.
kgm 2 ay önce
Kavşağı eski haline getirip yeni kavşak diye planlamayın. kim bilir kaç ayda bitireceksiniz insanları canından bezdireceksiniz.
Bitmek bilmeyen kavşak... 2 ay önce
Öncü yakın tarihli haberinde, belediyedeki yetkili 3 günde yapılacağını söylemişti. Gerçi biz biliyoruz yalan söylediğini de, kaç günde tamamlayacaklar. Nasıl olsa vatandaş olarak neler istedi de vermedik deme şansımız yok. Halen veriyoruz ve ortada yandaşları zengin edemedik bi türlü. Bu nedenle yazık olsun bize demekten kendimizi alamıyoruz.
Yapacağınız tek şey vardı 2 ay önce
Her ışıkta sağa dönüşü serbest yapacaksınız, trafik yarı yarıya rahatlayacak zaten.
1. Doğu sokak girişini aç
2. Diğer köşelerde sağa dönüş için kulvar aç

Bitti. Yıllardır yapmanız gereken ve yapılmayan şey bu.
Vatandaş 2 ay önce
Bu kavşağı daha çok yaparsınız siz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın