banner851

banner955

KİMYASAL ATIK SULARI DEREYE AKITILIYOR…

Konuralp bölgesinde bulunan bir tekstil firmasının kimyasal atık sularını Tabak Deresine akıttığı iddia edildi. Fabrika yetkilisi Mutlu Kayan iddiaları ‘iftira’ diyerek yalanlarken, Öncü Haber Merkezine ulaşan görüntülerde, dereye masmavi sıvı akıtıldığı görülüyor.

Sağlık & Çevre 12.12.2021, 13:35 12.12.2021, 13:52
3480

Düzce’de hava kirliliği ve çevre kirliliğine yol açan sanayi kuruluşlarının önüne bir türlü geçilemiyor. Konuralp bölgesinde faaliyet gösteren ve kimyasal boya kullanarak üretim yapan bir tekstil firmasının atık sularını Tabak Deresi’ne akıttığı öne sürüldü.

Bir vatandaş tarafından çekilerek 0542 767 18 81 numaralı Öncü Haber whatsApp ihbar hattına gönderilen görüntülerde, kimyasal sıvının boru vasıtasıyla Tabak Deresi’ne akıtıldığı görülüyor. Dereye akıtılan kısmın masmavi olduğu gözlemlendi.

Konu ile ilgili Öncü Haber Merkezine konuşan fabrika yetkili Mutlu Kayan, kimyasal atıkları dereye boşaltmadıklarını ileri sürdü. İddiaları ‘İftira’ diyerek yalanlayan Kayan, “Daha önce bizim sürekli yardım ettiğimiz bir balıkçı vardı. Biz yardımı kesince, elindeki eski görüntüleri kullanmaya başladı. Bizim kimyasal atıkları dere yatağına akıtmamız mümkün değil. Biz belediyenin kanalına boşaltıyoruz atıklarımızı” dedi.

Öte yandan Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün çevre kirliliğine karşı fabrikayla ilgili inceleme başlatması bekleniyor.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (14)
Samsunlu Murat 13 ay önce
Yazıklar olsun o pisliği atan fabrikalara belediye uyuma şehrine sahip çık.
belediye kanalı? 13 ay önce
O bölgede belediyenin kanalizasyon sistemi yok. Belediyenin kanalı dediği borular zaten dereye akan borular. Aynı şeyden bahsediyorlar aslında. Sonuç olarak dereye deşarj ettiklerini itiraf etmiş oldular.
Ş.SU 13 ay önce
AYNI MAVİ SU ŞİFALI SUDAN AKÇAKOCAYA GİDEN SUDA MEVCUT
Kartal 13 ay önce
hangi fabrika olduğunu herkes biliyor umarım gerekli kurular harekete geçer.
81 13 ay önce
belediyenin orada atıksu hattı yok fabrika kendine özel çektirdi geçen sene biz sokağımıza çektiremedik fabrika kanal müdürünü besleyip çektirdi dereye hattı
serkan 13 ay önce
bunu bilmek için müneccim olmaya gerek yok.resmen realkomun atıkları işte.dere nasıl yeşil renge bürünür başka.
Şampiyon 13 ay önce
Sayın valimizin bu konuya öncelik vereceğini düşünüyorum…. Bakanlık nezdinde ; birdaha teşebbüs bile edemiyecek kadar büyük ve caydırıcı cezasının kesilmesi elzemdir…
halk 13 ay önce
bu duruma il tarım müdürlüğü, su ürünleri, il sağlık sessiz kalıyor defalarca şikayet oldu defalarca, sadullah bey umarım bu konuya el atarsınız.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız