banner851

banner614

“KİRLİLİĞİN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN GEREKLİ ADIMLAR ATILACAK”

banner619

Düzce'de hava kalitesinin iyileştirilmesi çalışmaları kapsamında, uygunsuz kömür kullandığı belirlenen 3 işletme hakkında cezai işlem yapıldı.

banner846
Sağlık & Çevre 26.12.2020, 13:02
1776
“KİRLİLİĞİN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN GEREKLİ ADIMLAR ATILACAK”
banner844

Valilikten yapılan açıklamaya göre, hem sanayi kaynaklı hem de ısınma kaynaklı hava kirliliğinin önlenmesi amacıyla Vali Cevdet Atay'ın talimatıyla denetimler devam ediyor. Kentte hava emisyonuna tabi işletmeler düzenli olarak denetleniyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yetkilendirilmiş laboratuvarlara emisyon ölçümlerinin yaptırılarak ölçüm sonucunda hazırlanan raporlar incelendi.

Denetim ekiplerince kentte ısınmadan kaynaklı hava kirliliğinin önüne geçilebilmesi amacıyla 45 kanatlı hayvancılık işletme tesisinde inceleme yapıldı. Aykırı kömür yakımı tespit edilen 3 işletmeye cezai işlem uygulandı.

Meteorolojik ve atmosferik faktörlerin zaman zaman ilin hava kalitesi üzerinde olumsuz anlamda baskına rağmen hava kirliliğine sebep olan kaynakların kontrolü ve hava kirliliğinin önüne geçilmesi için tedbirler alınarak denetimlere ağırlık verileceği bildirildi.

Hava kirliliğiyle mücadelede yapılan bütün çalışmalara vatandaşların da destek vermesi istendi.

Yorumlar (5)
Küçük sanayi esnafı 6 ay önce
AKINLARDA BULUNAN KÜÇÜK SANAYİ SİTESİNDE Kİ AKFA BETON FİRMASININ DIŞARIYA SALDIĞI ÇİMENTO TOZUNU DA HABER YAPSANIZ ÇEVREYE VE ESNAFIN SAĞLIĞINA BÜYÜK ZARAR VERMEKTE SESİMİZİ DUYUN SESİMİZ OLUN RİCA EDİYORUM !!!
Uğur 6 ay önce
Yaptıkları denetimleri tebrik ediyorum. Fakat belediyenin yoksullara dağıttığı kalitesiz kömürlere ne olacak? Onlar havayı kirletmiyor mu ?
Kkkkk 6 ay önce
Gelde cmrtesi pazarininnordaki kereste atolyesine bakin..simmmmsiyah dumanla..
akif 6 ay önce
divapana gidin.gece saat 12den sonra....
Vatandaş 6 ay önce
Cezadan hariç olarak işletmedeki o zararlı kömür yakan makineleri vs. de ellerinden almışlardır umarım. Dün istanbuldan döndüm şehre girer girmez ağır bir kömür kokusu var maske takılıyken bile alınıyor bu iğrenç koku.
22°
parçalı az bulutlu