banner851

banner955

KIŞIN KURAL TANIMAYAN YAZIN CEZAYI YEDİ

Düzce’de geçtiğimiz kış ayında kaçak avlanan 10 şahıs fotokapanlar sayesinde tespit edildi. Kaçak avcılara toplam 44 bin 586 lira cezai işlem uygulandı.

Sağlık & Çevre 12.08.2021, 17:00 12.08.2021, 15:43
3635
KIŞIN KURAL TANIMAYAN YAZIN CEZAYI YEDİ
banner986

Düzce’de yaban hayatı izlemek amacıyla kurulan sensörlü kameralar, kaçak avcılıkla mücadeleye de destek oluyor. Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından geçtiğimiz kış ayında Yığılca’daki doğal alanlara yerleştirilen fotokapanlara bu kez kaçak avcılar takıldı.

Yedigöller Yaban Hayatı Geliştirme Sahası içerisindeki kameraları mercek altına alan ekipler, kış aylarında kaçak avlananları tek tek belirledi. Biyoçeşitliliği koruma, yaban hayatının güvenlik altına alınması ve izlenmesi için kurulan fotokapanlar sayesinde sahada kaçak avlandığı tespit edilen 10 kişi hakkında yasal işlem yapıldı. Şahıslardan 2’sinin yasak olmasına karşılık erkek karaca avladığı da kayıtlara yansıdı.

Yığılca Jandarma Komutanlığı, fotokapan görüntüleri ve ihbarlardan yola çıkarak kaçak avcıların kimliklerini tespit etti.

Yasadışı avcılık yapmak ve avlanması yasak olan türü avlamak suçlarından şahıslara toplamda 44 bin 586 lira cezai işlem uygulandı.

banner844
Yorumlar (3)
Vasilyas 1 yıl önce
Bi avcılarımı yakalıolar müptezelleri yakalasa
X 1 yıl önce
Bolu'da asıl avcılık
Hsn 1 yıl önce
Ceza az . Yine yapar o karacayı alacak müşteri hazırdır. Bu onları durdurmaz malesef.
31
açık