banner851

banner614

KISITLAMA BAŞLAYINCA, MESAİYE BAŞLIYORLAR

banner619

Yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgınında son bir haftada en çok artış yaşanan il olan Düzce’de belediye ekipleri şehir merkezinde vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlarda dezenfekte işlemlerini sıkılaştırdı.

banner846
Sağlık & Çevre 22.04.2021, 11:00 23.04.2021, 16:24
908
banner844

Yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgınında son bir haftada en çok artış yaşanan il Düzce olurken günlük vaka sayısı 350 sevilerine dayandı. Sağlık Bakanlığı tarafından Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasından paylaşılan anlık risk haritasında Düzce Merkez’in çok büyük bir kısmı kırmızı renkle işaretlenerek vatandaşlar dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

Düzce’de günden güne artan risk nedeniyle Düzce Belediyesi’ne bağlı ekipleri salgının başından bu yana büyük bir özveriyle sürdürdükleri dezenfekte çalışmalarını sıkılaştırdı.

Sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı ve sokakların boşaldığı saatlerde mesaiye başlayan ekipler merkez genelinde vatandaşların gün içinde yoğun olarak bulunduğu cadde, meydan, bulvar ve sokaklar ile otobüs durakları, ATM cihazları gibi yerlerde ilaçlı dezenfeksiyon işlemi uyguladı.

Hastane ve terminal gibi yerlerde de kapalı alanlarda uygulanan temizlik ve dezenfekte çalışmalarına aralıksız şekilde devam ediliyor.

Çalışmaların COVİD-19 pandemisinin etkisini kaybedeceği güne kadar titizlikle yürütüleceği öğrenildi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (0)