banner851

banner614

KOAH’A DİKKAT ÇEKİLDİ

banner619

Düzce Üniversitesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde yılda 2.9 milyon kişinin hayatını kaybetmesine neden olan KOAH hastalığına dikkat çekmek ve farkındalığı artırmak amacıyla stant kurularak bilgilendirme yapıldı.

banner846
Sağlık & Çevre 01.12.2017, 10:55 01.12.2017, 15:57
489
banner844

Düzce Üniversitesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nin klinik girişinde kurulan Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı'na (KOAH) farkındalık standında, Düzce Tıp Öğrencileri Birliği ile Halk Sağlığı Çalışma Kolu tarafından ücretsiz solunum fonksiyon testi yapılarak kronik hastalığa dikkat çekildi.

Solunum testlerinin sonuçlarına göre ziyaretçilerin KOAH hastalığına yatkınlıkları tespit edilirken, hastalığı önlemek için hayat tarzlarında yapılması gereken değişiklikler konusunda bilgilendirme yapıldı. Düzce Üniversitesi Hastanesi'nde ayrıca hasta ve hasta yakınlarına da KOAH hastalığı ve sigaranın zararları ile ilgili broşür dağıtıldı.

Yılda 2,9 milyon ölüme neden olan KOAH hastalığının gelişiminde en yaygın risk faktörünün sigara dumanı olduğu hatırlatılarak; sigarasız yaşam, temiz hava ve fiziksel egzersizlerle KOAH'tan korunmanın mümkün olduğu vurgulandı. Bilgilendirme standını ziyaret eden hasta ve yakınları edindiği faydalı bilgilerden dolayı, öğrencilere ve Düzce Üniversitesi Hastanesi Yönetimine teşekkür etti.

Haber: Ö.YILMAZ
Yorumlar (4)
Emir 4 yıl önce
yılın 365 gününde 360 gün kirli hava soluyoruz gelecekte
potansiyel koah hastasıyız
SİNAN 4 yıl önce
DEVLETİN ELİNDE DEĞİLMİ TEKEL ACABA.VERGİ GELSİNDE KAMU SPOTU REKLAMLARI YAPILIR SÜKSELİ...
hala inanamıyorum 4 yıl önce
hiç aklımda yokken sigarayı nasıl bıraktım anlamış değilim.bırak dumanını solumayı sigarayı gördüğümde midem bulanıyor.Allah içenlere bırakmayı nasip etsin.
köylü 4 yıl önce
bu stant'ı niçin şehir merkezinde kurmazsınız.daha etkili ve olumlu olurdu.herzaman yaptık oldu mantığı ile hareket ediyorsunuz.amaç vatandaşı uyarmak,hasta olan zaten hasta...ne diyeyim Allah akıl fikir versin.
19°
kapalı