banner851

banner614

‘KOCA CİĞER’LE FARKINDALIK

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ile Pembe Hanım Kanserli Hasta ve Yakınlarıyla Dayanışma Derneğince başlatılan "Koca Ciğer Projesi" kapsamında Düzce'de sergilenen dev ciğer maketine vatandaşlar ilgi gösterdi.

banner619
Sağlık & Çevre 07.11.2016, 15:40
2825
‘KOCA CİĞER’LE FARKINDALIK

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığı ve Pembe Hanım Kanserli Hasta ve Yakınları Dayanışma Derneği, Düzce Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliğiyle akciğer kanseri hakkında farkındalığı artırmak amacıyla başlatılan “Koca Ciğer” adlı proje Düzce’de sergileniyor.

Vatandaşlar, Düzce Valiliği girişi sergilenen 2,5 metre yükseklik ve genişlikteki dev ciğer maketine büyük ilgi gösterdi. Koca Ciğer Maketi, ziyaretçilerin solunum sistemiyle ilgili bilgilendirerek içinde dolaşanlara akciğeri yakından inceleme imkanı sundu. Vatandaşlara karbonmonoksit ölçüm cihazıyla nefeslerindeki karbonmonoksit miktarını öğrenmeleri sağlandı. Uzmanlar bu doğrultuda vatandaşları sigarayı bırakmaları konusunda bilgilendirdi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Koca Ciğer Maketi projesi kapsamında yapılan nefesteki karbonmonoksit miktarını öğrenmek için 270 kişinin ölçüm yaptırdığı bildirildi. Makete gün içerisinde ve 5 gün boyunca vatandaşların ilgisi bekleniyor.

Valilik önünde sergilenen Koca Ciğer Maketi 9-10-11 Kasım tarihlerinde Atatürk Devlet Hastanesi poliklinikler girişinde sergilenecek.
 

banner844
Yorumlar (2)
CEMAL SERT 5 yıl önce
Ben Düzce Belediyesi itfaiye Müdürlüğün den Emekli CEMAL SERT 2014 ten bugune Kadar eşim Akciğer kanseri ve DÜZCE üniversite Temotrapı görmekte ve çok mücadele verdim hala uğraşıyorm sizi anlamadim sokakta nasıl tedavi yapıyorsünüz Cemal SERT 0 533 514 67 30 Bana ulaşabilirsğinğiz.
maço 5 yıl önce
Tüm hastalara yüce ALLAH"tan şifalar dilerim. Öncelikle insanlığa hizmet ediyor takdire şayan işler yapıyorsunuz tebrikler. Ancak bu ülkede ciğeri 5 para etmeyen insanlar var. ciğer 2.5 metre değil 25 metrede olsa. para etmedimi etmez...