banner614

KOCA: “HER İHMAL VİRÜSE BİR DAVETİYE ÇIKARMAKTIR”

banner619

Koronavirüs vaka ve ölüm sayılarındaki patlamanın ardından Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’dan bu kez de ‘düğün’ uyarısı geldi. Sosyal medya hesabından videolu bir uyarı paylaşan Bakan Koca, “DÜĞÜNLER gibi büyük kalabalıklar, katılan herkesin sağlığı için büyük bir tehdittir. Her ihmal virüse bir davetiye çıkarmaktır” ifadelerini kullandı.

Sağlık & Çevre 28.11.2020, 12:23 28.11.2020, 17:37
2931
banner785

Türkiye genelinde koronavirüs salgının önüne geçilemiyor. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan son verilere göre Türkiye, raporlanan yeni vaka sayısında dünyada dördüncü sıraya yükseldi. Avrupa’da en çok vaka görülen ülke olan Türkiye, Asya’da ise Hindistan’ın ardından ikinci sırada yer aldı.

Salgının kontrolden çıkmaya başladığı Türkiye’de geçen hafta itibariyle alınan yeni tedbir ve kısıtlamaların da vaka ve ölüm sayılarında düşüşe neden olmaması nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni tedbirlerin alınacağının sinyalini vermişti.

ERDOĞAN: “TEDBİRLERİ ALMAYA MECBURUZ VE ALACAĞIZ”

Erdoğan, “Defaatle birçok tedbir açıklamamıza rağmen vatandaşlarımızın hala kapalı mekanlarda bu işlere hiç dikkat etmediğini, kapalı mekanlarda bakıyorsunuz sigara içmeye varıncaya kadar bunları yaptıklarını görüyoruz. Biz şu anda Sağlık Bakanlığımızın da attığı adımlarla tedbirleri almaya mecburuz ve alacağız” durumun ciddiyetine dikkat çekmişti.

KOCA: DÜĞÜNLER BÜYÜK TEHDİT

Öte yandan vatandaşları sürekli tedbirler noktasında uyarmaya devam eden Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan yeni bir uyarı geldi. Sosyal medya hesabından paylaştığı bir videoyla Bakan Koca, düğünlerin sağlık için büyük bir tehdit olduğunu vurguladı. Koca, ““DÜĞÜNLER gibi büyük kalabalıklar, katılan herkesin sağlığı için büyük bir tehdittir. Her ihmal virüse bir davetiye çıkarmaktır” ifadelerini kullandı”

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (6)
.... 2 ay önce
Düğünler iptal olsun 25 gun sokaga çıkma yasağı olsun olan kişiler tespit edilsin hem maddi hem manevi açıdan insanlar rahatlasın artık evde tıkılıp kalanlar çekiyor sıkıntıyı. Psikolojimiz bozuldu artık yahu.
Aziz 2 ay önce
Nobel ödülünü Fahrettin'e mi verseler ne? Erdoğan'ın dahice kısıtlamalarını da unutmayalım. Desenize jürinin işi zor...
Esnaf 2 ay önce
Düğünler büyük tehditde bakanım içkili eğlenceli resturanlar ne sayın bakanım...
Yorumcu 2 ay önce
Siz onu reise de söyleyin cay dagitmasin bir daha miting yapipda.
EyvAllah 2 ay önce
Durum Ortadayken Hala Düğün Yapmayı Düşünenlere Allah C.C Akıl, Fikir Versin.
Duzceli 2 ay önce
Yapmasinlar o zaman bizde gitmeyiz degil mi? Vermeyin izin..
-3°
kar yağışlı