banner851

banner955

KONTROLLÜ ÜREMELERİ SAĞLANIYOR

Düzce Belediyesi Hayvan Konukevi, bünyesinde hizmet verdiği sokak hayvanlarına yönelik kısırlaştırma ve sağlıklaştırma çalışmaları kapsamında, Haziran ayının ilk iki haftasında 140 köpeğin daha kısırlaştırılmasını sağladı.

Sağlık & Çevre 13.06.2022, 16:30
327
KONTROLLÜ ÜREMELERİ SAĞLANIYOR

Düzce Belediyesi, Kurtsuyu mevkiinde kurduğu Hayvan Konukevinde misafir ettiği sokak hayvanlarına yönelik tedavi, kısırlaştırma ve sağlıklaştırılmalarına yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

KONTROLLÜ ÜREME
Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı olarak sürdürülen ve kontrolsüz üreme ile baş edebilmenin yanı sıra hastalık riskini minimize edebilmek amacıyla yapılan kısırlaştırmalar günden güne artırılırken, Haziran ayının ilk iki haftasında toplam 140 köpeğin kısırlaştırılması gerçekleştirildi.

214 AŞI YAPILDI

Konukevi aynı dönem içerisinde tedavi ihtiyacı duyan 142 sokak hayvanına genel, 72 sokak hayvanına ise parazit tedavisi uygulayarak sağlıklaştırma çalışmalarını sürdürdü.

13 KÖPEK SAHİPLENDİRİLDİ

Sokak hayvanlarının sıcak bir yuvaya kavuşturulması adına da çalışmalar yürüten müdürlük, misafirlerinin kalıcı yuvalara yerleştirilmeleri noktasında da 13 köpeğin sahiplendirilmesini sağladı.

Yorumlar (1)
DERELİ TÜTÜNCÜMAHALLE SAK 3 hafta önce
bizim mahallede her gün farklı yavrular,köpekler görüyoruz. söylenen çalışmalar herhalde bölgesel. ayrıca bu hayvanlar insanlara saldırıyor, sürü şeklinde geziyorlar.
27
açık