banner851

banner955

KONURALP’TE ARKEOLOJİ KAZI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR…

Konuralp ''Prusias ad Hypium'' antik kentinde devam eden arkeoloji kazı çalışmalarında Düzce’nin tarihi gün yüzüne çıkıyor. Geride kalan sonu belediyenin farklı birimlerinin destek verdiği kazı çalışmalarına bu kez Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri katıldı.

Sağlık & Çevre 21.09.2020, 16:20 21.09.2020, 15:56
1458
KONURALP’TE ARKEOLOJİ KAZI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR…
banner1032

Konuralp Antik Tiyatro alanında devam eden ve Düzce’nin tarihi zenginliklerinin gün yüzüne çıkarıldığı kazı çalışmaları, Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü ve Düzce Belediye Başkanlığı işbirliği ile devam ediyor. Birçok tarihi kalıntının gün yüzüne çıkartıldığı kazı çalışmalarına her hafta sonu Düzce Belediyesi’nin farklı bir birimi destek veriyor.

Kazı çalışmalarına bu hafta sonu da Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri katıldı. Kazı alanına giden Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, arkeologlar eşliğinde alanda kazı çalışması yaptı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Destek Hizmetleri ekiplerine teşekkür etti. Özlü açıklamasında, “Konuralp Antik Tiyatro kazı alanımıza sahip çıkan belediyemizin kıymetli personelini tebrik ediyorum. Tarihin gün yüzüne kavuşması için bu hafta Destek Hizmetler Müdürlüğü personelimiz destek verdi. Her birine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

banner844
Yorumlar (2)
Fkret özgür 2 yıl önce
Zaten 10 yıldır aynı yeri kazıp duruyorlar.Ölüp gidicem hala bir yer görmedim
Osman 2 yıl önce
Çalışacak işçi bulamıyorlar herhalde. Her hafta ayrı bir yerden insanları toplayıp çalıştırıyorlar.
28
açık