banner614

KORONA İLE MÜCADELEDE YENİ YASAKLAR GELDİ

banner619

İçişleri Bakanlığı, 81 ile gönderdiği korona genelgesinde tüm illerde cadde ve sokaklarda sigara içilmesinin yasaklandığını duyurdu. Öte yandan 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkmalarına yönelik uygulamanın il bazlı yapılacak analizlere göre İl Hıfzıssıhha Kurullarınca belirleneceği belirtildi.

Sağlık & Çevre 11.11.2020, 21:27 11.11.2020, 21:37
8056
KORONA İLE MÜCADELEDE YENİ YASAKLAR GELDİ
banner785

Tüm dünyada etkisini sürdüren Yeni Tip Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge Düzce Valiliği’ne ulaştı. Genelgeye göre, Türkiye genelinde olduğu gibi Düzce’de de sıkı tedbirler alınacak. 
İçişleri Bakanlığı’ndan 81 İl Valiliğine gönderilen genelgede şu ifadelere yer verildi;

*Koronavirüs Tedbirleri” konulu ek genelge gönderdi. Bakanlık solunum yoluyla kolayca bulaşabilen koronavirüs salgınının önlenmesine yönelik olarak, özellikle vatandaşların yoğun olarak bulunduğu cadde ve sokaklarda “sigara içtiği” için maskeyi çene altına indiren ve yanlış kullananlar için harekete geçti.

Buna göre, yarından itibaren  tüm illerde vatandaşların özellikle yoğun olarak bulunduğu valilik ve kaymakamlıklarca duyurulan cadde ve sokaklar (özellikle trafiğe kapalı olanlar), ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda, sigara içmek yasaklanacak.

65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkmalarına yönelik uygulama, il bazlı yapılacak analizlere göre İl Hıfzıssıhha Kurullarınca belirlenecek. Valilerce; salgınının seyri anlık olarak takip edilerek hasta ve temaslı kişi, ağır hasta, entübe, vefat sayılarındaki  artış trendlerine göre 65 yaş ve üzeri vatandaşların gün içerisinde saat 10:00­-16:00 arasında sokağa çıkabilmelerine, bu saatler dışında sokağa çıkmamalarına dair kısıtlamaya gidilecek.

*Gelişmelere bağlı olarak alınan kararlar belirli aralıklarla gözden geçirilecek, kriterlerde iyileşme sağlanması durumunda kısıtlama aynı usulle kaldırılacak.

banner844
Yorumlar (7)
Adalet 3 ay önce
İsterseniz ..... ya taksimetre takin da millet evde karısıyla da yatmasın veya Karının vergisini cezasını alın birlikte yatınca
Meral Çetiner 3 ay önce
Kronik hastalığı olanlar ne olacak? Bizlere sokağa çıkma yasağı gelmeli ki iş yerine gitmek zorunda kalmayıp uzaktan çalışabilelim. Lütfen ilgililere duyurur musunuz.
Yorumsuz.. 3 ay önce
Disarda icmek yasak. Arabada icmek yasak. Mekanda icmek yasak. Evde icmek yasak. Bu icmek iateyen insanlar nerde icecek onu da soyleyin bari. Kulak arkasi kaldi onu da verelim mi?
DüzceLi 3 ay önce
Cafelerde teraslarda sigara icilmiyormu onlardada maske çıkıyor 65 yaş üstü yasak geldide zaten 65 yaş üstü insanlar yaşını başını almış insanlar bende yasak genç yaşlı herkeze verilmeli bu illet anca böylé gider benim testim pozitif bir haftadir evdeyim boğuluyorum lutfen bu isi alay konusu yapmayin sıkı denetim olsun dikkatli olun ben korona olmam demeyin bende dedim bana bisey olmaz ve koronayım...
Toprak 3 ay önce
Bende bı tedbir tavsiyesinde bulunayım.takdir büyüklerimizin. Pazar yerleri çok dolu esnaf tezgahları arası çok dar sıkışık şekilde pazar yapıyoruz. Denetleme sıfır. Bari esnafla anlaşılsın hergun bütün pazar yerleri açık olsun.esnaf 3 er 5 er pazar yerlerinde tezgâh açsın.
EyvAllah 3 ay önce
Öncü Medya Lütfen İlgili Makamlara iletirmisiniz. Çoğu Kafeteryada İnsanlar Hiçbir Kurala Uymuyor. Para ve Ekonomi Herkes için Önemli Kabulümdür. Ama Mecburi Ihtiyaçlar ile Lüks yada Keyfi İhtiyaçları
Ersin 3 ay önce
Vatana millete hayırlı olsun bizler türünün son örnekleriyiz geldik gidiyoruz kalan sağolsun.biz çok dortduvar gördük insaallah kalanlar gormez
kar yağışlı