banner851

banner614

KORONA’DA SON DURUM

banner619

Türkiye koronavirüs salgınında en kritik günleri yaşıyor. Hızla yayılan virüs, ağır hasta sayısını katlıyor. Vaka sayının 10 bini aştığı Düzce’de vefat sayısı 52’ye yükseldi.

banner846
Sağlık & Çevre 22.11.2020, 14:55
15864
KORONA’DA SON DURUM
banner844

İlk vakanın görüldüğü 11 Mart 2020 tarihinden bu yana Türkiye’ye kabusu yaşatan koronavirüs salgını yeniden atağa geçti. Her gün vakalar bir önceki günün üzerine çıkarken, ağır hasta ve vefat sayıları da tırmanıyor.

Bu kötü gidişat, yeniden kısıtlamaların olduğu günlere dönüş yapılmasını mecbur kıldı. Hafta sonları için saat 10:00 ile 20:00 arasında sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlarken, 65 yaş ve üzeri ile 1 Ocak 2001 ve sonrasında doğanlar belirli saatler arasında dışarıya çıkabilecek.

Sağlık çalışanlarının yükü ağırlaşıyor

Koronavirüs salgınının büyük bir hızla yayıldığı Düzce’de ise sağlık çalışanlarının yükü daha da ağırlaşıyor. Pandemi servislerinin bulunduğu Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ile Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yoğun bakımlar tam kapasite hizmet verirken, onlarca ağır hasta yoğun bakım için bekliyor. Koronavirüs belirtilerinden şüphelenen yüzlerce Düzceli, PCR testi için hastanelerin önünde kuyruk oluşturuyor.

Düzce’de her gün ortalama 250-300 yeni hasta tespit ediliyor

Virüse yakalananlara her gün ortalama 250-300 kişi eklenen Düzce’de sayıları arttırılan filyasyon ekipleri sahada yoğun bir mücadele veriyor. Ancak maske ve sosyal mesafe kurallarına özen göstermeyenler nedeniyle virüs kontrol altına alınamıyor.

Tehlikeli gidişat

Bu tehlikeli gidişat rakamlara da yansıyor. Düzce’de mart ayından bu yana toplam vaka sayısı 10 binin üzerine çıktı. Henüz 20 gün önce 5 bin civarında olan vaka sayısı bugün 10 bin 200’lerde seyrediyor. Vefat eden hasta sayısı da gün geçtikçe artıyor. Son olarak Düzce’de koronavirüse bağlı olarak yaşama veda eden kişi sayısı 52 olarak kayıtlara geçti.

Yorumlar (10)
Rahmi Savas 6 ay önce
Ne gelirse basimiza cahil kesimden geliyor
hamza 6 ay önce
yani duzce nin yuzde 90 nindan..;)
Deniz 6 ay önce
Çağsu hastahanesi doktoru rıfatcan öztürk korona olduğunu açıkladı fakat o gün kabul ettiği hastalarına fiilasyon için geri dönüş yapılmadı hastaneye doktoru sorduğunuzda ailevi medenlerden dolayı izinli diyorlarla araştırın lütfen
A 6 ay önce
Hemşire tanıdığım her gün en az 1000 vaka çıktığını söylüyor. Ülkemizde de halk doğru Bilgi alma hakkına bile sahip değil.
Osman 6 ay önce
Hala daha rahat nefes alamıyorum diye ağzı yüzü açık gezen tipler var. Sorsan en yiğit onlardır, zorluklara acılara göğüs germek onların işidir. Ama 5 dakka maskesini takamaz. Pabucumunn delikanlısı
Tuba 6 ay önce
Ya hasta olduğu olduğu halde hastaneye gitmeyenleri ne yapacağız???
Vatandaş 6 ay önce
Bu rakamlara nerden ulaşıyorsunuz bizde görelim
Rasim erel 6 ay önce
SU AN ÖNLEMLER BENCE GENE Zayıf 8 aydan beri ben size yazıyorum MALESEF YEKİLİLER SINIFTA KALDI BENİM GÖZÜMDE
abartı 6 ay önce
9 ayda rahmetli olan 52 kişi için mi bu kadar tantana? Zaten çoğu yaşlı kişilerdi. Covid olmasa bile zaten değişen birşey olmazdı. Bu covid çok abartılıyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12°
hafif yağmur