banner851

banner614

KÖŞE BUCAK TEMİZLİK HAREKETİ DEVAM EDİYOR

banner619

Her hafta bir mahalleyi onlarca personel ve araçlarla köşe bucak temizlik çalışmasında bu hafta Karahacımusa Mahallesi Düzce Belediyesi tarafından tertemiz yapıldı.

banner846
Sağlık & Çevre 21.06.2021, 15:20 22.06.2021, 16:35
971
banner844

Temiz Şehir Düzce kavramıyla Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tarafından kent gündemine sokulan her mahallede ‘ Köşe Bucak Temizlik Hareketi’ devam ediyor. ‘Köşe Bucak Temizlik Hareketi’ sloganıyla her hafta bir mahalleyi pırıl pırıl yapan Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, son olarak Karahacımusa Mahallesi’nde detaylı temizlik yaptı.

Bu kapsamda Karahacımusa Mahallesi’ne giren ekipler, kaldırımlardan, çöp konteynırlara, yol kenarlarından bahçe temizliğine kadar birçok çalışmayı yaptı. Özellikle bahçelerindeki moloz ve bahçe atıklarını da kamyonlarla kaldıran ekipler vatandaşlardan tam not aldı.

PARKLAR DA DEZENFEKTANLI SULARLA TEMİZLENDİ

Sabah erken saatlerde başlayan temizlik çalışmasında 20 personel, 1 yıkama aracı, 1 kepçe, 1 damperli bahçe atığı toplama aracı, 2 vakumlu yol süpürme aracı yer alarak mahallede temizlenmedik yer bırakmadı. Mahallenin ana arterleri başta olmak üzere her sokağı temizlenirken vakumlu yol süpürme araçları da yolları süpürdü. Ardından yollar ve mahalledeki parklar da dezenfektanlı sularla yıkandı.

KÖŞE BUCAK TEMİZLİK HAREKETİ DEVAM EDECEK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün başlattığı temizlik hareketi vatandaşların daha temiz ve ferah bir şekilde yaşamlarını sürdürmeleri için aralıksız devam edecek. Temizlik hareketine vatandaşların çevreye daha duyarlı olmalarıyla katılmaları bekleniyor.

Yorumlar (4)
kralettin 1 ay önce
Belediyelerde çalışan bir tane çevre mühendisi yok mu? Yolları ilaçlı su ile yıkamak çevreye ne kadar zararlı bilen kimse yok mu? İlaçlı sular yeraltı sularına karışıyor, toprağı bitiriyor. Şov, reklam uğruna yolları ilaçlamak tam Türkiyede olacak bir iş
Düzceli 1 ay önce
Belediyenin çabalarıyla olmaz halkın kesinlikle çevreye karşı bilinçlendirilmesi gerekiyor. Ülkedeki hödüklerin ensesine yapıştıracaksın ceza kağıdını. Çevreyi kasten kirleten kaç insan varsa söylüyorum yine hepsi teröristtir, sonuçta bu da çevre terörü!
m 1 ay önce
Teşekkür ederiz temizlik için, keşke insanlar da sokakları temiz tutmayı öğrenseler. Özellikle esnafımız kendi önünü kendisi çöplük haline getirip belediyeden temizlik bekliyor
Tarık Tanyel 1 ay önce
Bu hizmet çok güzel sürekli olmali