banner851

banner614

KÖY SAKİNLERİ DURUMA TEPKİ GÖSTERDİ

Gümüşova ilçesine bağlı Selamlar Köyü’nde, uzun süredir toplanmayan çöpler köy sakinlerinin tepkisine yol açtı.

banner619
Sağlık & Çevre 26.12.2020, 17:14 26.12.2020, 17:28
3301
KÖY SAKİNLERİ DURUMA TEPKİ GÖSTERDİ

Gümüşova İlçesine bağlı, Düzce İl Özel İdaresi sorumluluğundaki Selamlar Köyünde, uzun süredir çöpler toplanmıyor. Bu nedenle çocuk parkının hemen yanında biriken hafriyat ve evsel atıklardan çöp yığını oluştu. Duruma tepki gösteren köy sakinleri, çöp yığınlarından gelen kötü kokular nedeniyle camlarını açamadıklarını söylediler.

Birçok kez şikâyette bulunmalarına rağmen Düzce İl Özel İdaresi’nin çöpleri almadığını savunan köy sakinleri, yetkilileri göreve davet ettiler. Uzun süredir Selamlar Köyüne çöp arabasının girmediğini kaydeden köy sakinleri çareyi, telefonları ile çektikleri fotoğrafları 0542 767 18 81 Numaralı Öncü WhatsApp ihbar hattına göndermekte buldular.

Köy sakinleri, “Burası Atatürk’ün ismini verdiği Selamlar Köyünde bir çocuk parkının karşısı. Burada uzun süre çöpler alınmıyor” dediler.

Konu ile ilgili Öncü Haber Merkezinin görüştüğü İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen ise, Koronavirüs salgını nedeniyle köylerdeki çöplerin belirli aralıklarla alındığını kaydetti. Şen ayrıca, Selamlar köyündeki çöplerin bugün bölgeye gönderilen ekipler tarafından alındığını ifade etti. 

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (21)
VATANDAŞ 9 ay önce
Adamlar oraya tuvalet taşı bile atmışlardı parkın önü babasının moloz yığma yeri sanki bitmedi inşaatlarıda molozlarıda bunu daha öncede yaptılar bildiğiniz beton direk attılar oraya
İŞİN ASLI 10 ay önce
Bu görüntüler inşaat harfiyat atığıdır ve kimin tarafindan oraya atıldığı köy sakinleri tarafından bilinmektedir. Park önüne inşaat atığı toprak yığmak kendi pisliğıni başkasına fatura etmek etik değildir
Vatandaş 10 ay önce
Bunlar çöp değil moloz bunu buraya atan her kim ise ona yazıklar olsun belediyeyi arayıp molozum var demiş mi
Vatandaş 10 ay önce
iyi o zamn ben ev yapym hafrytni özel idarye tastaym gerçi siz onuda habr yaparsnz özel idare özele iş yapıyor para alıyr diye :) ya biraz yaptığnz haberlri empati yapın lütfen.bunuda yaynlarsanz sevinirim.Bodoslama TL gözyle bkmayn geln habere svs..
Duyarlı vatandaş 10 ay önce
Beton kokuyorsa evlerdede oturmamak lazım sayın savaş arı. Oraya beton hafriyatlari atanları araştırıp onları medyada reklam etseniz belki daha isabet olurdu. Kamu kurumu kimsenin hafriyat atığını taşımak zorunda değildir. Bir sürü hafryat frmasi var
Okuyucu 10 ay önce
Bende Düzcenin bir köyünde oturuyorum fakat özel idare gayet düzenli topluyor, bir kez almadılar sanırım tüm ekipte corona çıkmış muhtar anons yaptı bir tek o gün çıkarmadık.
MUSTAFA AKBAL 10 ay önce
YA ÖNCÜ TV YAPTIĞIN HABERE BAKARMISIN ORDA CÖP GÖRÜYORMUSUN HEPSİ İNŞAAT PİSLİĞİ VE MOLOZLARI ÇÖPLER DEYİP DE ÖZEL İDAREYİ LEKELİYORSUN ALLAH AŞKINA DOĞRU DÜRÜST HABER YAPIN.
mustafa erez 10 ay önce
sayın öncü medya ve savaş arı haberinize verilen yanıtlar var yayınlayacakmısınız bunları
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın